רכבת
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מהחודש הבא: הרכבת תפעיל קו לילה בין תל אביב לבאר שבע

הקו, שיצא בתדירות של אחת לשעה בין חצות ל-06:00, יפעל מסוף מרץ. הוא יעבור בתחנות בת ים, ראשון לציון, יבנה, אשדוד, אשקלון, שדרות, נתיבות ואופקים
נסים קינן
14 בפברואר 2018
09:40

רכבת ישראל הודיעה הבוקר (רביעי) כי תפעיל קו לילה בין תל אביב לבאר שבע החל מסוף חודש מרץ. הרכבת תפעל בתדירות של אחת לשעה בין חצות ל-06:00 בבוקר ותעבור בתחנות בת ים, ראשון לציון, יבנה, אשדוד, אשקלון, שדרות, נתיבות ואופקים. בכך תפעל הרכבת 24 שעות יממה.

קו הלילה החדש יאפשר גם קשר לנמל התעופה בן גוריון, וכן לצפון הארץ, באמצעות החלפה בתחנת תל אביב סבידור מרכז לאחת מרכבות הלילה הפועלות בקו נהריה-נתב"ג.

לפי נתונים שפרסמה רכבת ישראל, נרשמו בקו רכבת הנגב בממוצע 420 ,650 נסיעות ביממה, נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017. ברכבת צופים, כי הפעלת רכבות לילה בקו, צפויה להגדיל את נפח הנסיעות בעשרות אלפי נסיעות בחודש.

מרכבת ישראל נמסר כי מדובר בבשורה לציבור הנוסעים. "רכבת ישראל צומחת בקצב מהיר, ומתקדמת אל הדור הבא. לצד פיתוח קווים חדשים ופתיחת תחנות נוסעים חדשות, אנו פועלים כל העת לשיפור השירות גם בקווים קיימים. לאחר שנבחנה התפלגות הביקוש בקווי הדרום, החלטנו להרחיב את השירות לאזור כך שיפעל 24 שעות. אנו צופים שכמות הנסיעות ברכבות אלה תעמוד על עשרות אלפי נסיעות בחודש".