הלווייתו של איתי מור
צילום: פלאש 90

תושב אשדוד נאשם ברצח שכנו: "שמע קולות - ודקר למוות עד שהסכין נשברה"

על פי האישום, אמיר בסטיקר התנפל בדקירות סכין על איתי מור בשעה שהוריד את הזבל, כי חשב שהוא מבקש לפגוע בו. לאחר מכן הותיר אותו להתבוסס בדמו בחדר המדרגות
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
14 בפברואר 2018
13:04

כתב אישום הוגש היום (רביעי) נגד אמיר בסטיקר, בן 24 מאשדוד, בגין רצח שכנו איתי מור בבניין שבו התגוררו לפני כחודש. על פי האישום, בסטיקר דקר את מור, אב לארבעה ילדים, כמה פעמים באמצעות סכין שנטל מהמטבח בביתו, והותיר אותו להתבוסס בדמו בחדר המדרגות.

מהאישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, עולה כי השכן הבחין במור יוצא מדירתו בקומה השנייה בבניין שברחוב אשכול באשדוד כדי להשליך אשפה. בסטיקר ניגש למטבח, שלף ממנו סכין עם להב באורך 13 סנטימטרים, רץ לעברו של מור ודקר אותו כמה פעמים, בין היתר בחזהו ובצוואר, עד שהסכין נשברה. לאחר מכן, שב לדירתו ונעל את הדלת.

אלמנתו של הקורבן, עמית מור, כמו גם שכנים נוספים בבניין, שמעו אותו צועק ומצאו אותו מתבוסס בדמו על הרצפה בחדר המדרגות, תוך שהוא ממלמל: "למה הוא עשה לי את זה?". הם הזעיקו למקום צוותים של מגן דוד אדום והמשטרה. מור פונה לבית החולים אסותא באשדוד, שם מת מפצעיו.

מאז הרצח הנאשם שהה במעצר, ובחקירתו טען כי שמע קול שאמר לו שמור עומד לרצוח אותו, ולכן ביצע את המעשה. למרות חוות דעת פסיכיאטרית שקבעה כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין ומהווה סכנה לעצמו ולסביבה, בסטיקר סירב באמצעות עורכת דינו לאשפזו לצורך אבחון.

השכנים סיפרו לאחר הרצח כי בסטיקר היה ידוע כאדם תמהוני, לא נהג לדבר עם איש והתקרב לדת בתקופה שלפני האירוע. חבריו של מור, שעבד כמנופאי בנמל אשדוד, סיפרו עליו כי הוא היה "אדם שקט וחייכן, בנאדם טוב, ללא שום עבר פלילי שמעולם לא רב עם אף אחד".

בפרקליטות ביקשו היום להאריך את מעצרו של הנאשם ברצח עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. בבקשה נכתב, בין השאר, כי הוא "דקר את המנוח על לא עוול בכפו, באכזריות, דקירות רבות ועמוקות, והשאיר אותו להתבוסס בדמו בחדר המדרגות שבבניין, עד אשר שכנים ששמעו את המתרחש יצאו דירתם והזעיקו את כוחות ההצלה למקום.