שוטרים בזירת הירי
צילום: אי-פי

ארה"ב: 17 הרוגים ועשרות פצועים באירוע ירי בתיכון בפלורידה, החשוד נעצר

דיווחים על בין 50-20 פצועים. המשטרה המקומית: היורה - תלמיד בתיכון שצפה ביוטיוב איך להכין פצצות. תלמיד: "יש גופות ברחבי בית הספר". הבית הלבן: הנשיא טראמפ מעודכן באירוע
מערכת כאן חדשות
14 בפברואר 2018
22:35
עודכן ב 07:17

לפחות 17 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו באירוע ירי הלילה (רביעי) בבית ספר תיכון מרג'ורי סטונמן דאגלס בעיר פרקלנד שבפלורידה. המשטרה המקומית עדכנה כי היורה, ניקולאס קרוז בן ה-19, תלמיד לשעבר בבית הספר, נתפס ונמצא בידי כוחות הביטחון. לפי המשטרה, היורה צפה אתמול ביוטיוב ולמד כיצד להכין פצצות.


שני הסנטורים של פלורידה, שעודכנו על ידי גורמי הביטחון, אמרו כי היורה חבש מסכת גז כשהוא נכנס לבית הספר. הוא נשא רובה, מחסניות תחמושת ורימוני עשן. כדי להוציא את התלמידים מהכיתות הפעיל ניקולאס קרוז את אזעקת האש. "אז התחיל הטבח", אמר הסנטור ביל נלסון.

נועה גולן, תלמידת בית הספר שוחחה עם דב גיל-הר בכאן רשת ב': "יצאנו לדשא כי חשבנו שזה תרגיל, אבל אז שמענו את הירי והמורה אמרה לנו לרוץ. היינו הכי רחוקים ולכן היינו היחידים שיכלו לברוח, אבל שאר התלמידים התחבאו בכיתות, בארון או ליד החלון. רצו שנרוץ לאיזו חנות אבל אני גרה ליד בית הספר אז רצתי הביתה".

אני מכירה חלק מהנפגעים. לא כל כך הכרתי את הרוצח, אבל דיברתי איתו כמה פעמים כי הוא עבד בחנות ליד הבית שלי. הוא נראה לי איש מוזר כזה, ועכשיו אני יודעת למה", הסבירה נועה.

אמה של נועה, לימור, הוסיפה: "זה לא נכון מה שמפרסמים, שאי אפשר להיכנס עם נשק לבתי ספר, עובדה שאפשר. הוא נכנס עם נשק מאוד גדול, ולקח המון זמן עד שמצאו אותו. אין כאן הרבה ביקורת לצערי, מאוד קל לקנות כאן נשק". 

לפי כוחות החירום המקומיים, מניין הנפגעים עומד על בין 20 ל-50. עשרות שוטרים ואנשי כוחות חירום הקיפו את הבניין בעוד תלמידים ברחו מהמקום. נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ עודכן בפרטי הירי, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "הרגע שוחחתי עם המושל ריק סקוט. אנחנו עובדים במשותף עם רשויות החוק בנושא אירוע הירי הנוראי בבית הספר בפלורידה".


עדי ראייה סיפרו כי "התלמיד היורה חבש מסיכת גז ופתח באש מרובה 'ארוך'". אב לתלמידה בבית הספר סיפר בראיון לרשת סי-בי-אס האמריקנית: "בתי מסתתרת בתוך ארון בבית הספר. היא מפחדת לדבר מחשש שישמעו אותה. היא סיפרה ששמעה יריות, ורצה להסתתר. כולם צעקו וברחו הגעתי לבית הספר ויש שם כוחות משטרה גדולים. אחד מחבריה התקרב אליי וסיפר לי שיש גופות ברחבי בית הספר". 


ג'יילה, תלמידה בבית הספר סיפרה לסי-בי-אס כי "שבע דקות לסוף השיעור החלה אזעקה. חשבנו שזה תרגיל, כי היה לנו תרגיל אחד בבוקר – והתפנינו. אחר כך חיכינו ושמענו יריות, לא חשבנו שזה חמור ולא היינו בטוחים מה זה. חשבנו שזה קשור בתרגיל שהיה לפני כן. רצנו לאזור אחר בבית הספר, אנשים קפצו מעל גדר, גם אני קפצתי, וברחנו. אני שמעתי שש יריות".

נוח דאמיאני, תלמיד בית הספר, סיפר גם כן לרשת הטלוויזיה האמריקנית: "אחותי כנראה עדיין בבית הספר. אני יצאתי מוקדם יותר היום, וקיבלתי ממנה הודעה שיש יריות. ערכנו בזמן האחרון כמה תרגילים נגד ירי בבית הספר, אני לא יודע אם זה קשור או שמדובר בצירוף מקרים".