דניאל חייקין

"שוד שהסתבך": פוענח רצח החייל דניאל חייקין

חייקין, בן 19 מנשר, נורה למוות במהלך שוד בעת שעבד כשליח פיצה. ההערכה היא כי האירוע היה חלק מניסיון סחיטה של בעל העסק, שסירב לשלם דמי חסות. הבוקר צפויה הפרקליטות להגיש כתבי אישום נגד שישה חשודים המעורבים ברצח
ניצן גלוסמן
16 בפברואר 2018
09:20

המשטרה הודיעה היום (שישי) כי היא פיענחה את רצח החייל דניאל חייקין, שהתרחש לפני שנה וחצי. על פי החשד, חייקין, בן 19 מנשר, שעבד כשליח פיצה, נורה למוות במהלך שוד שהסתבך. הבוקר צפויה הפרקליטות להגיש לבית המשפט המחוזי בחיפה כתבי אישום נגד שישה מעורבים באירוע.

בחודשים האחרונים נעצרו ששת החשודים בביצוע המעשים ובתכנונם, אחד מהם קטין. המרכזיים שבהם, החשודים ברצח, הם מוניר נעראני, בן 24 מאיבטין; מוחמד אגברייה, בן 29 מג'לג'וליה; האני נעראני, בן 20 מאיבטין; והקטין. כתב אישום נפרד יוגש נגד שני מעורבים נוספים על עבירות אחרות.

בתחילת אוגוסט 2016 נכנסו שני רעולי פנים לדוכן הפיצה בנשר, שדדו כסף מהקופה ואחר כך ניסו לגנוב את הקטנוע של חייקין ולהימלט עמו. כשניסה חייקין להגן על הקטנוע, נורה למוות. השודדים נמלטו ברגל. ההערכה היא כי השוד היה חלק מניסיון סחיטה של בעל העסק, שסירב לשלם דמי חסות.

משפחתו של חייקין בירכה את המשטרה על פענוח הרצח. עורכת הדין יאנה יורין, המייצגת את המשפחה מטעם הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, אמרה כי "מדובר באירוע טראגי של רצח צעיר בלי כל סיבה ובדם קר. המשפחה המתינה זמן רב שהצדק יעשה, ונקווה שכך אכן יהיה".