ציום: אי-פי

רעידת אדמה במקסיקו: מיליון בתים ללא חשמל בבירה

לא התקבלו דיווחים על הרוגים כתוצאה מהרעש, אך מסוק שהתרסק במהלך פעולות ההצלה גרם למותם של שני בני אדם. לפני חמישה חודשים פקדו את מקסיקו שתי רעידות אדמה קטלניות, שבשתיהן נהרגו כ-300 שני אדם
רויטרס
17 בפברואר 2018
10:14

רעידת אדמה בעוצמה 7.2 בסולם ריכטר הורגשה הלילה (שבת) בדרום מקסיקו וגרמה להפסקת חשמל המונית בבירה מקסיקו סיטי. כמיליון בתים ובתי עסק נותקו במהלך מהחשמל ובנוסף נגרם נזק ל-50 בתים לפחות במדינת אואחאקה סמוך למקום הרעידה. לא התקבלו דיווחים על הרוגים כתוצאה מהרעש, אך מסוק שהתרסק במהלך פעולות ההצלה גרם למותם של שני בני אדם. במסוק טס שר הפנים של מקסיקו, שלא נפגע.

על פי המכון הגיאולוגי של ארצות הברית, מוקד הרעידה היה במרחק של כ-145 קילומטרים מאתר הנופש "פוארטו אסקונדידו" שבאואחאקה. הרעידה גרמה ל-225 רעידות משנה ברחבי המדינה. מערכת ההתרעה במקסיקו סיטי השמיעה אזעקה כדקה וחצי לפני הרעידה, מה שאפשר לתושבים בבירה לתפוס מחסה.

לפני חמישה חודשים פקדו את מקסיקו שתי רעידות אדמה קטלניות: כ-90 בני אדם נהרגו ברעידה שהתרחשה גם כן באואחאקה, וכשבוע לאחר מכן נהרגו למעלה מ-200 בני אדם ברעידה שפגעה קשות בבירה מקסיקו סיטי. משלחת סיוע של צה"ל נשלחה לטובת חילוץ נפגעים מההריסות.