עו"ד יעקב וינרוט
צילום: פלאש 90

עו"ד יעקב וינרוט: "סעיף השוחד יתקלף מהר מאוד"

מקורבו של נתניהו טען כי המלצות המשטרה ריקות במישור הפלילי. לדבריו, "ביבי הוא נהנתן קטן ביחס למה שמייחסים לו". במענה לשאלה כיצד מתמודד נתניהו עם ניהול חקירותיו במקביל למחויבותיו, ציין וינרוט כי הן גוזלות מנתניהו זמן רב, ואף רמז שהחקירות נכפו עליו: "השעות שהוא מבזבז איתי - אלה שעות מדינה! מוטב היה אלמלא היו מעמידים את ביבי בסיטואציה שבה הוא נמצא"
יוסי אליטוב ואריה ארליך
17 בפברואר 2018
22:29

פרקליטו לשעבר ומקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד יעקב וינרוט, התייחס להמלצות המשטרה להעמיד לדין את נתניהו ואמר ש"אין בזה ממש במישור הפלילי". בראיון לתוכנית ״אליטוב וארליך״ שתשודר הערב בכאן רשת ב' אמר עו"ד וינרוט: "סעיף השוחד לפי דעתי יתקלף מהר מאוד עוד לפני השלב של מנדלבליט, ואז יוצאים מהתמונה מילצ'ן ונוני מוזס וממילא נשאר עניין מרכזי אחד – מרמה והפרת אמונים. וגם שם, אני חושב שכשהוא יעיין בחומר ויקרא אותו לאורכו ולרוחבו - הוא יישאר עם מסקנה אחת".

האזינו לראיון המלא:

לדבריו, "ביבי הוא נהנתן קטן ביחס למה שמייחסים לו. ביבי הוא לא איש של כסף. אם ביבי היה רוצה לעשות כסף הוא היה היום מולטי מיליארדר". לדבריו, "מדקדקים איתו כחוט השערה שלא נולדה. זה גורלו של ביבי. זה האידך גיסא של ההצלחה שלו". וינרוט הביע אמון בשיקול הדעת של נתניהו: "לביבי יש אינטואיציות חדות מאוד בדבר מה מותר ומה אסור. ואני לא מתיימר להיות מורה הדרך שלו. כשאני בא ומדבר איתו אני מדבר איתו על הפן המשפטי".

במענה לשאלה כיצד מתמודד נתניהו עם ניהול חקירותיו במקביל למחויבותיו, ציין וינרוט כי הן גוזלות מנתניהו זמן רב, ואף רמז שהחקירות נכפו עליו: "השעות שהוא מבזבז איתי - אלה שעות מדינה! אלה שעות שהוא צריך לעסוק בהם בדברים ברומו של עולם. מוטב היה אלמלא היו מעמידים את ביבי בסיטואציה שבה הוא נמצא. זה לא מוסיף לתפקוד של אף אדם".

על אף שהציג את המלצות המשטרה כריקות, וינרוט דחה את הטענה לפי אלשיך פועל ממניעים זרים: "לא תשמע ממני מילה רעה אחת על אלשיך. שמעתי עליו רק דברים טובים. אני לא חושב שאלשיך נוהג כך או אחרת מתוך שנאת ביבי. בנוסף הביע וינרוט אמון ביכולתו של היועץ המשפטי לממשלה לקבל החלטה עצמאית, בפרט אם ימצא לנכון לסגור את התיק נגד נתניהו בניגוד להמלצת המשטרה: " יש לו אישיות מפלדה. שלא יטעו בו. הוא יעשה את זה בלי למצמץ".

וינרוט ציין כי על אף מחלתו הקשה הוא מוסיף לעבוד במצוות רופאיו, וכן במצוותו של הרב קניבסקי: "כשהגעתי לגיל שישים וחמש, עוד לפני שחליתי, נכנסתי לרב חיים קניבסקי ושאלתי אותו האם לפרוש, כי אני רוצה לשבת וללמוד. הוא אמר לי בשום פנים ואופן לא. אתה אחד שהרבים צריכים לו, אתה חייב להמשיך לעבוד. מה שאני עושה היום, אני המעטתי את שעות העבודה, משום שהרופאים ציוו עליי לעבוד. הם אמרו לי תמשיך שגרת חיים ולעבוד".