כוחות הביטחון באזור אריאל
צילום: בן דורי, פלאש 90

מקורות פלסטיניים: צה"ל עצר את אחיו ובן דודו של רוצח הרב איתמר בן גל

נמשך המצוד אחר עבד אל חכים אל עאסי, ישראלי מיפו שדקר למוות את הרב בן גל לפני כשבועיים בכניסה לאריאל
גל ברגר
18 בפברואר 2018
09:49

מקורות פלסטינים מדווחים הבוקר (ראשון) כי כוחות של צה"ל עצרו הלילה בשכם את אחיו ואת בן דודו של עבד אל חכים אל עאסי, רוצחו של הרב איתמר בן גל. אל עאסי רצח לפני כשבועיים בדקירות סכין את הרב בן גל, תושב ההתנחלות הר ברכה, בטרמפיאדה בכניסה לאריאל שבשומרון. הוא נמלט מהמקום ומאז מנהלים כוחות הביטחון מצוד אחריו.

המחבל, עבד אל חכים אל עאסי, בן 19 מחזיק בתעודת זהות כחולה ומתגורר ביפו. אמו ערבייה ישראלית המתגוררת בחיפה ואביו פלסטיני המתגורר בשכם. לפני יותר משנה נקלט בבית השאנטי לנוער בסיכון לתקופה קצרה של כמה שבועות. הוא אף טופל במסגרת רשות חסות הנוער, ועבר בכמה קורות גג של ארגונים שונים הפועלים עם בני נוער בסיכון, ביניהם עמותת עלם. אל עאסי הגיע עם תעודת זהות כחולה, שנבדקה על ידי גורמים מוסמכים ונמצאה תקינה. לאחר שנאסר עליו לנסוע על בסיס קבוע לשכם, מחשש שינוצל על ידי גורמים עוינים, הוא עזב את בית השנטי. עוד נודע כי עאסי טופל על ידי לשכת הרווחה בחיפה. 

אמו של המחבל קראה לבנה לאחר הפיגוע להסגיר את עצמו. בסרטון שפורסם צולמה האם כשהיא בגבה למצלמה ומגנה את הרצח. בת זוגו לשעבר של המחבל סיפרה בשיחה עם כאן חדשות כי הופתעה לשמוע על מעשי: "הייתי בהלם, זה לא מתאים לו".