מטוס חברת איראן אסמן איירליינס שהתרסק

איראן: 66 בני אדם נהרגו בהתרסקות מטוס בדרום המדינה

הקשר עם מטוס חברת "איראן אסמן אירליינס" אבד כ-50 דקות אחרי שהמריא מהבירה טהראן. כל אנשי הצוות והנוסעים שהיו על סיפונו נהרגו. לפי הערכה ראשונית, תקלה במנוע גרמה להתרסקות
שרון עידן
18 בפברואר 2018
10:12

66 בני אדם נהרגו הבוקר (ראשון) באיראן בהתרסקות מטוס של חברת "איראן אסמן אירליינס" בדרום המדינה. על פי ההודעה של חברת התעופה המקומית, לא היו ניצולים בהתרסקות שהתרחשה באזור העיר אספהאן, וכל אנשי הצוות והנוסעים על המטוס נספו.


המטוס, מסוג ATR72, נעלם ממסכי המכ"ם כ-50 דקות אחרי שהמריא מהבירה טהראן ליעדו בעיר יאסוג' בדרום-מערב איראן. לפי הערכה ראשונית, הגורם להתרסקות היה תקלה במנוע בשילוב עם תנאי מזג האוויר הקשים ששררו באזור.

ההתרסקות התרחשה באזור הררי שבו שורר ערפל כבד. למקום הוזעקו מסוקים רבים וכוחות פועלים כדי לאתר את גופות ההרוגים ואת חלקי המטוס.

מטוס של חברת "איראן אסמן אירליינס"

"איראן אסמן אירליינס" מבצעת בעיקר טיסות פנים בתוך איראן. החברה הוקמה בשנת 1970, ומחזיקה ב-27 מטוסים, שרובם נחשבים למיושנים מאוד. היא טסה ל-47 יעדים באיראן והאזור.

לפני שבוע נספו ברוסיה 71 נוסעים ואנשי צוות בהתרסקות מטוס נוסעים קטן, שהיו בדרכו מעיר הבירה מוסקבה לעיר אורסק, סמוך לגבול עם קזחסטן. מדובר במטוס של חברת Airlines Saratov, מסוג AN-148, ולפי ההערכות הוא התרסק במהלך ההמראה מגובה של 6,000 רגל.

המטוס המריא בשעה 14:21 משדה התעופה דומודדובו במוסקבה. כעבור כמה דקות הוא נעלם ממסכי המכ"מ. המשרד לענייני חירום של רוסיה אישר כי אותרו שברים של המטוס, וסוכנות הידיעות "אינטרפקס" ציטטה עדי ראייה שראו אותו מתרסק באזור הכפר ארגונובו הסמוך למוסקבה.