ח"כ מיקי זוהר
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

ח"כ מיקי זוהר: רצח האופי שנעשה לנתניהו הוא כמו רצח רבין

בראיון לתכנית "ערב ערב" בכאן 11 חזר יו"ר ועדת הכנסת על דבריו מעוררי המחלוקת. "למעט לקיחת חייו עושים לנתניהו הכול כדי להוציא אותו מתפקידו בלי לבחול בשום אמצעי, ולכן זה לא פחות חמור בעיני"
מערכת כאן
19 בפברואר 2018
17:13

חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד אינו חוזר בו מההשוואה שעשה בין רצח ראש הממשלה יצחק רבין לרדיפה שחווה לטענתו ראש הממשלה בנימין נתניהו. בראיון לדב גיל-הר בתכנית "ערב ערב" בכאן 11 היום (שני) אמר זהר כי רצח האופי שנעשה לנתניהו הוא כמו רצח רבין.

"מה שעושים לראש הממשלה נתניהו: רצח האופי, עלילות הדם והרדיפה הפוליטית נגדו ונגד משפחתו, משול לרצח. כל מה שאפשר עוד לעשות לנתניהו זה ליטול את חייו. באמצעות דמוקרטיה הם לא יודעים לעשות את זה אז הם מנסים לקעקע את ראש הממשלה. ראש הממשלה ומשפחתו מולבנים בצורה כזו שזה רצח לכל דבר", אמר זוהר.

זהר המשיך וחזר על דברים שאמר הבוקר בראיון לרדיו חיפה. "בשנת 1995 רוצח מתועב בשם יגאל עמיר החליט לקחת את חייו של ראש ממשלה כי לא הסכים עמו פוליטית. מה מנסים לעשות היום לנתניהו? להוציא אותו מתפקידו בצורה לא דמוקרטית. הפעילות של חלק מהתקשורת ושל גופי השמאל זו רדיפה פוליטית. מאחר שיש עניין פוליטי על המדוכה, אותה פעולה מתועבת שנעשתה לרבין, אולי לא ברצח בפועל, נעשית היום גם כלפי ראש הממשלה נתניהו".

זוהר ציין כי אינו סומך על המשטרה. "אני סומך אך ורק על הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה ובית המשפט. אני לא סומך על המשטרה. היא הוכיחה שהתנהלותה לא טובה. המשטרה הייתה צריכה לחקור ובכך לסיים את עבודתה. אבל היא חקרה, דבררה והדליפה לתקשורת. בדפי ההיסטוריה יזכרו את זה באופן מכוער מאוד.

במפלגת העבודה תקפו בחריפות את ח"כ זוהר על דבריו וכינו אותם אובדן ערכים מוחלט. "לא נשכח ולא נסלח לכל אלה שעמדו על המרפסת, שלקחו חלק בתהלוכת ארון הקבורה והובילו את מסע ההסתה הפרוע ומשולח הרסן שתידלק את רוצח ראש ממשלת ישראל, יצחק רבין. מיקי זוהר מבייש את הליכוד, מבייש את הכנסת ומבייש את המדינה. אם עוד נשאר בתנועת הליכוד משהו מערכי הממלכתיות עליהם להתנער מדבריו ולגנותם מיד ובפה מלא".

חברי כנסת במחנה הציוני הגיבו לאמירתו של ח"כ זוהר ודרשו ממנו להתנצל.