הפצצות המשטר הסורי באלרוטה המזרחית, 8 בפברואר 2018
צילום: אי-פי

סוריה: 71 בני אדם נהרגו ו-325 נפצעו בתקיפת משטר אסד נגד המורדים

התקיפה התרחשה באלרוטה המזרחית, סמוך לדמשק, נגד מובלעת בשליטת המורדים. ארדואן בשיחה עם פוטין: "אם אסד יעזור לכורדים נגד המבצע הצבאי שלנו בצפון סוריה, הוא יישא באחריות"
רויטרס
19 בפברואר 2018
17:14

71 בני אדם נהרגו ו-325 נפצעו בתקיפה של צבא אסד במזרח רוטה, סמוך לדמשק - כך פרסם היום (שני) המרכז הסורי לזכויות אדם. הארגון, הממוקם בבריטניה, אמר כי הפצצות צבא אסד כוונו נגד מובלעת בשליטת המורדים.

מדובר בניסיון נוסף של צבא אסד להשתלט על כיס המורדים באזור, שעדיין לא נמצא בשליטתו. לפי האו"ם, מאז 2013 נמצא אותו אזור, המאכלס 400 אלף בני אדם, במצור מצד המשטר הסורי. אולם, הניסיון לפרוץ את המצור נכשל פעם אחר פעם. מאותו אזור גם הגיעו לא אחת דיווחים על תקיפות בנשק כימי במהלך השנים האחרונות.

צפו בהרס שגרמו הפצצות משטר אסד ברוטה


בתוך כך, היום שוחחו בטלפון נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ונשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן. המנהיג הטורקי איים כי משטר אסד יישא באחריות באם הוא יגיע להסכם עם המיליציה הכורדית "היחידות להגנת העם", נגד המבצע הצבאי הטורקי בעפרין. על פי עיתונאי טורקי מסוכנות CNN, ארדואן אמר לפוטין כי מדינתו תמשיך כמתוכנן במבצע "ענף הזית" בצפון סוריה.

במהלך השיחה הדגישו השניים את המחויבות של מוסקבה ואנקרה להילחם יחד בטרור. כמו כן, ארדואן ופוטין שוחחו באשר להקמת עמדות תצפית במחוז אדלב בסוריה ועל ההתפתחויות האחרונות בעפרין ואדלב.