מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תיעוד: האם מנכ"ל משרד האוצר הנחה את נהגו לנסוע במהירות מופרזת?

היחידה להב 433 כבר פתחה בחקירה. בין היתר נחקר, האם מישהו העביר חלק מהדוחות שצבר רכבו של שי באב"ד על שמם של שני אנשי קש, תמורת כסף
שאול אמסטרדמסקי
19 בפברואר 2018
20:57

יחידת להב 433 של המשטרה חוקרת האם מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, גרם לנהגו לנהוג במהירות מופרזת. לבאב"ד היתר לעבור על חוקי התנועה, במקרה חירום כשתפקידו מחייב זאת. עם זאת, רכבו צבר שישה דוחות על מהירות מופרזת, שניים מהם באמצע הלילה על יד ביתו, באופן שלא נראה שמדובר בשעת חירום.

במשרד האוצר הסבו ארבעה מתוך ששת הדוחות על שמו של נהגו של באב"ד. מנכ"ל משרד האוצר עצמו העביר לנהגו סכום מזומן של כ-15 אלף שקלים, זאת, לדבריו, בשביל לכסות על הוצאות המשפט ושכר הטרחה של עורך הדין אותו הכיר לו.

המשטרה חוקרת האם מישהו העביר חלק מהדוחות הללו על שמם של שני אנשי קש, תמורת כסף. עד כה נחקר רק נהגו של מנכ"ל משרד האוצר, ואולם הוא טען כי הרעיון לפנות לאנשי קש היה שלו ולא של באב"ד, וכי בכל מקרה חשב לעשות זאת על הדוחות שצבר על האופנוע הפרטי שלו, ולא על הרכב של המנכ"ל.

במקביל לחקירה, הורשע הנהג ורשיונו נשלל לחודשיים. מנכ"ל האוצר הבטיח לו כי בתקופה זו יסדר לו עבודה משרדית על מנת שהכנסתו לא תפגע. המנכ"ל לא דיווח לנציבות שירות המדינה או לכל גורם אחר על אף שידע על כוונתו של הנהג לפנות לאנשי קש ולמכור להם דוחות.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "מנכ"ל משרד האוצר פועל כל העת באופן חוקי בלבד, ובאופן דומה הורה גם לנהגו לפעול על פי חוק. ממניעים אנושיים ומתוך תחושת אחריות כלפי נהגו, המנכ"ל סייע לנהג מכספו האישי לצורך טיפול בהוצאות המשפטיות. כל טענה אחרת חסרת כל יסוד".