מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשטרה מנהלת מגעים מתקדמים להסכם עד מדינה עם שלמה פילבר

לפי המסתמן, ההסכם עם מנכ"ל משרד התקשורת בתיק בזק לא יכלול מאסר בפועל. נתניהו: "מה שקורה ביומיים האחרונים - פשוט טירוף מערכות, שערורייה"
תמר אלמוג ורועי ינובסקי
20 בפברואר 2018
20:08

המשטרה מנהלת מגעים מתקדמים להסכם עד מדינה בתיק 4000 עם מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר - כך נודע הערב (שלישי) לכאן חדשות. ההסכם המסתמן עם פילבר לא יכלול מאסר בפועל.

ביומיים האחרונים ולאורך חקירתו אמר פילבר לחוקרים כי הוא חושב באמת ובתמים שהוא לא עבר על עבירות פליליות במסגרת תפקידו. לדבריו, הוא לא הבין שהדברים הם פליליים והוא עשה מה שהיה האינטרס של משרד התקשורת. למקורביו אמר מנכ"ל משרד התקשורת המושעה כי הוא מתכוון להציג את האמת כלשונה, וכי אינו מתכוון לחפות על מישהו ולומר בחקירה דברים שאינם נכונים, כדי לחפות על מישהו אחר.


פילבר עצור בפרשה ונחשב דמות מפתח מבחינת מערכת אכיפת החוק, בעיקר בכל הנוגע לקשריו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כשר התקשורת, עם אנשי עסקים ועסקאות תן וקח איתם לכאורה. חתימת ההסדר יכולה להיות רלוונטית גם לתיקים נוספים, שכן פילבר הוזכר בהמלצות תיק 1000 כמי שנשלח מטעם נתניהו לעבוד מול מילצ'ן.

ראש הממשלה הגיב הערב על הפרסומים והחשדות האחרונים בנוגע על תיק בזק ולפרשת גרסטל. "מה שקורה ביומיים האחרונים, זה פשוט טירוף מערכות. שערורייה", אמר נתניהו בסרטון שהפיץ. "מביאים שתי טענות הזויות, שקריות, במסגרת מסע הרדיפה נגדי ונגד משפחתי שמתנהל כבר שנים".


ראש הממשלה פירט: "קודם כל לגבי בזק - כל ההחלטות בבזק מתקבלות על ידי ועדות מקצועיות, על ידי גורמי המקצוע, בפיקוח משפטי צמוד. אין פה מערב פרוע. אין פה החלטות פרטיות. כל ההחלטות שקופות ומבוקרות. ולכן הטענה שפעלתי לטובת בזק על חשבון שיקולים ענייניים היא פשוט מופרכת מיסודה".

נתניהו המשיך: "באשר לטענה השנייה - שהיא לא פחות הזוייה ולא פחות מרושעת - בעניין המינוי של היועמ״ש: אני מעולם לא פניתי לניר חפץ בעניין הזה, הוא מעולם לא הציע לי דבר בעניין הזה, ואתם יודעים מה? אני לא מאמין שהוא העלה את האפשרות הזאת עם מישהו".

ראש הממשלה הוסיף כי "כבר אי אפשר להתעלם מהמסע המתוזמר. כשהאוויר יוצא מ-1000 ומ-2000, כשמתברר שב-3000 בכלל לא היה אוויר, אז מייצרים תיקים חדשים. מייצרים תיק חדש כל שעתיים. מביאים מקורבים, חוקרים אותם, כל מקורב נחקר, מיד מבול של הדלפות כוזבות".

לדברי נתניהו, "אנחנו יודעים מה המטרה: לייצר בכוח עננה ציבורית מעל ראשו של ראש הממשלה. פשוט לא יאומן. אז אזרחי ישראל, חשוב לי שאתם תדעו את האמת הזאת. אני רוצה שתדעו שאני סומך עליכם וסומך על מערכת המשפט ואתם גם יכולים לסמוך עליי. אני ממשיך ואמשיך להוביל את מדינת ישראל - באחריות, בשיקול דעת ובמסירות רבה".