בחירות, אילוסטרציה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הערכות בקואליציה: הבחירות יתקיימו השנה

לאור ההתפתחויות האחרונות בחקירות נתניהו, גוברות ההערכות כי ראש הממשלה יחליט ללכת לבחירות. ח"כ אורן חזן קרא לנתניהו לצאת לנבצרות: "כדאי שיקבל את ההחלטות הנכונות"
יואב קרקובסקי
21 בפברואר 2018
09:09

גורמים בקואליציה מעריכים היום (רביעי) כי גוברים הסיכויים לקיום בחירות לכנסת עוד השנה. זאת בעקבות ההתפתחויות האחרונות בחקירות הקשורות לראש הממשלה בנימין נתניהו. לטענת גורמים במערכת הפוליטית, קיים סיכוי שנתניהו יחליט לצאת לבחירות כשהנושא יהיה "אכיפה סלקטיבית ותקשורת עוינת".

גורמים בקואליציה מותחים ביקורת על התנהלותו של יו"ר מפלגת כולנו, שר האוצר משה כחלון. לדבריהם, הוא עושה טעות בכך שלא יצא עדיין באמירה ערכית בנושא חקירות נתניהו.

במערכת הפוליטית מעריכים כי ייתכן שיועץ התקשורת ניר חפץ, המקורב לשרה נתניהו, פעל לטובתה מבלי לערב את ראש הממשלה. חפץ היה איש הקשר העיקרי בין שרה נתניהו לשרים בממשלה ולתקשורת.

חבר הכנסת אורן חזן קרא הבוקר לראש הממשלה לצאת לנבצרות ולמנות לו מחליף. בראיון לתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' אמר חזן: "כשאתה מסתכל על שלל הפרשות, כל ההתחפרות הזו של ראש הממשלה מול הר של עדויות וראיות, אחרי תקופה שבה עם ישראל נהנה מכהונתו, אולי כדאי שיקבל החלטות נכונות. הייתי אומר לנתניהו שב עם מנדלבליט, וקבל החלטות נכונות. הליך של נבצרות שבה תנועת הליכוד שקיבלה את המנדט להוביל את המדינה תמנה מישהו אחר".

חזן הוסיף כי ישנם גורמים אחרים בליכוד שחושבים כמוהו ואינם מדברים. "בעבר אמרתי לנתניהו שבליכוד מכינים לו ממשלה חלופית אני חושב שזה המצב גם היום", הדגיש חבר הכנסת.


תגובתו של חזן מגיעה לאחר שמנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, חתם על הסכם עד מדינה. במסגרת ההסכם הוא צפוי למסור פרטים נגד נתניהו בתיק בזק. הוא יעיד בעיקר על הקשרים שקיים ראש הממשלה עם אנשי עסקים בתקופה ששימש שר התקשורת. מדובר בעדות שצפויה לחזק את הראיות נגד כלל המעורבים בחקירה.