התאונה בכביש 6

"קיבלתם את החלק הגשמי של בני, קחו גם קצת מהמסירות שלו"

עוזי סימן טוב, אביו של שילה שנהרג בתאונת הדרכים בכביש 6, פנה לששת החולים שחייהם ניצלו בזכות איברי בנו. "הבנו שהוא ירצה לתרום גם אחרי מותו", סיפר האב
מערכת כאן חדשות
21 בפברואר 2018
12:24

אביו של שילה סימן טוב, החייל בן ה-23 שנהרג בתאונת הדרכים הקשה בכביש 6, סיפר על ההחלטה לתרום את איבריו של בנו: "הבנו שהוא ירצה לתרום גם במותו". בראיון לתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב' הוא פנה לחולים שחייהם ניצלו בזכות התרומה וביקש: "קיבלתם את החלק הגשמי של שילה, קחו גם חלק מהמסירות שלו והנתינה לזולת".

האזינו לראיון עם עוזי סימן טוב:

"ידענו כמה שהוא נתן בחייו", הסביר האב והוסיף שאיבריו של החייל הצילו את חייהם של שישה חולים אחרים. "היה לשילה ויכוח בנושא עם מישהי מהיישוב והוא אמר לה שזה מציל חיים. זה נתן לי את הגושפנקה שזה בא מצידו. עכשיו הוא חי בתוכנו", סיפר עוזי סימן טוב.

"הכרתי אותו כבן עם תכונות של חסד ונתינה לזולת, הוא התנדב בכל מקום. גם כשהוא יצא לרגילה לא מזמן הוא הלך להתנדב בשלווה", המשיך האב. "המפקד שלו בצבא סיפר שהוא היה הבחור שגיבש את הצוות. בישיבה שהייתה לאחרונה שילה אמר שאחרי המוות מספרים כמה הבן אדם היה טוב, למה שאנחנו לא נספר עכשיו כמה אנחנו טובים אחד לשני?".

עוזי סימן טוב סיפר על הרגעים הארוכים בבית החולים מאז התאונה, שאירעה בשבוע שעבר, עד שנקבע מותו של שילה, חמישה ימים לאחר מכן. "הספקנו לדבר איתו לפני שהוא נכנס לחדר הניתוח. לחצנו לו את היד וצחקנו איתו", אמר סימן טוב. הוא הוסיף שלאחר שני ניתוחים, שארכו שעות, הכל היה נראה תקין. אך לאחר מכן הכל התהפך וגילו לו את שטף הדם במוח, מה שהוביל להחלטה כי הוא מת מוות מוחי.

החייל נפגע בתאונת הדרכים הקשה סמוך למחלף עוז בכביש 6. בתאונה נהרגו גם בר יעקוביאן, בן 19 מנתיב השיירה, ואשטו טספו, בן 21 מפתח תקווה - שניהם לוחמי גולני. בתאונת הדרכים נפצעו עוד תשעה חיילים. מחקירת התאונה עלה כי משאית, שבה נהג תושב מזרח ירושלים, פגעה בשלושה כלי רכב שעמדו בצד הדרך, ובהם החיילים.