שאול אלוביץ' בהארכת מעצר

פרשת בזק: ניר חפץ ושאול אלוביץ' יובאו להארכת מעצר

מעצרו של עד המדינה, שלמה פילבר, הוארך בהסכמה ב-15 יום. במהלך תקופה זו ימסור את עדותו במתקן בו ישהה. אתמול מסר עורך אתר "וואלה" לשעבר עדות בנושא
רועי ינובסקי
22 בפברואר 2018
08:17

החשודים המרכזיים בתיק 4000, בעל השליטה ב"בזק" שאול אלוביץ' ויועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו ניר חפץ, יובאו היום (חמישי) להארכת מעצר. זאת בעקבות התפתחויות בחקירה ובראשן עדותו של עד המדינה שלמה פילבר. אתמול מסר עורך אתר "וואלה" לשעבר, גבי אלקלעי, עדות בפרשה ברשות לניירות ערך. בנוסף, דב גיל-הר, לשעבר מגיש באתר, הגיע גם כן למסור עדות במשרדי רשות ניירות ערך בתל אביב.

המשטרה ערכה אתמול עימות בין חפץ למנכ"ל "וואלה", אילן ישועה. מדובר בשלב הראשון מבין סדרת עימותים שצפויה המשטרה לערוך בין המעורבים בפרשה. בעדותו, טען ישועה כי משפחת נתניהו הפעילה לחץ בלתי פוסק בנוגע לנעשה באתר וניסתה להשפיע על מינויי בכירים בו, הן דרך חפץ והן דרך אלוביץ' ורעייתו, איריס אלוביץ'.

אתמול מסר פילבר מידע לראשונה כעד מדינה. בין היתר, צפוי המנכ"ל משרד התקשורת המושעה לפרט באוזניי החוקרים מידע גם בתיקים 1000 ו-2000. המשטרה הוציאה היום צו איסור פרסום על תוכן עדותו למשך 45 יום.

במסגרת ההסכם צפוי פילבר, מקורבו של נתניהו העצור כחשוד במסגרת התיק, למסור פרטים נגד ראש הממשלה. עדותו אמורה לחזק את הראיות נגד כלל המעורבים בחקירה, בעיקר אנשיו של אלוביץ' ואנשי ראש הממשלה. הוא יעיד בעיקר על הקשרים שקיים ראש הממשלה עם אנשי עסקים בתקופה ששימש שר התקשורת.

מעצרם של מנכ"לית "בזק", סטלה הנדלר, וסמנכ"ל הפיתוח העסקי של החברה, עמיקם שורר, הוארך אתמול בשישה ימים. השופטת פוזננסקי כץ אמרה כי "משצו איסור הפרסום הוסר, ניתן לומר בפה מלא כי מדובר בפרשה המטילה חשד סביר מבוסס ואף מעבר לכך לשחיתות חמורה. במעגל ביצוע העבירות מעורבים רבים. כל אחד על פי חלקו. כל אחד על פי תרומתו". היא ציינה כי התווספו בעת האחרונה ראיות נוספות. 

על פי החשד, בעל השליטה בחברת "בזק", שאול אלוביץ', ובכירי החברה, העמידו את אתר "וואלה" שבשליטת אלוביץ' לרשותה של משפחת נתניהו, באמצעות יועץ המשפחה ניר חפץ. הדבר התבטא, כך לפי החשדות, בצנזור תכנים והשפעה על מינויים באתר. בד בבד, פעלו לכאורה חפץ ושלמה פילבר למתן הטבות רגולטוריות לבזק.