שריפה שפרצה בבית בחורה
צילום: כיבוי דרום

שני תינוקות נפצעו באורח קשה בשריפה בבית בחורה

פעוטה נוספת נפצעה בינוני כשתנור חימום בחדרם של השלושה התלקח בשעה שישנו. האם, כבת 20, במצב קל
אסף פוזיילוב ונסים קינן
22 בפברואר 2018
09:15
עודכן ב 10:07

שני תינוקות נפצעו קשה ותינוקת נוספת נפצעה בינוני בשריפה שפרצה הבוקר (חמישי) בבית במועצת חורה שבנגב. מבדיקה ראשונית עולה כי תנור חימום שהופעל סמוך למזרון שבו ישנו התינוקות, בגילאי חצי שנה עד שנתיים, התלקח ועלה באש.

אמם של הפעוטות, צעירה כבת 20, נפגעה אף היא ומצבה הוגדר קל. הפצועים הובהלו תחילה למרפאה במועצה המקומית, ולאחר מכן פונו על ידי מגן דוד אדום לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

תיעוד מזירת השריפה בחורה:


התנור שהתלקח בחדר השינה בחורה (צילום: כיבוי דרום)

בית החולים עדכן כי התינוקות שנפצעו סבלו משאיפת עשן ומכוויות, בין השאר בפנים ובידיים. במקביל, צוות כיבוי אש מתחנת באר שבע הגיע לשריפה בבית והחל לפעול כדי להשתלט על האש. הם סרקו במקום כדי לוודא שאין לכודים נוספים.

מורים בבית ספר סמוך שמעו את זעקות האם לעזרה והגיעו עם מטפים כדי לסייע לכבות את האש ולהגיש עזרה ראשונה לה ולילדיה. "רק אתמול עשינו תירגול למצב חירום", סיפר סגן מנהל בית הספר. "בפעולה בזמן אמת פעלנו מצוין והצלנו חיי אדם. אם לא היינו כאן, זה היה נגמר במוות".

לטענת סגן המנהל, לצוותי כיבוי האש לקח זמן רב עד שהגיעו למקום השריפה. במכבי האש דחו את הדברים ומסרו בתגובה כי "הצוות הגיע מתחנת באר שבע הקרובה ביותר. זמן ההגעה, רבע שעה עד עשרים דקות - הוא סביר, בטח בשעות הבוקר".

המטפים ששימשו לכיבוי האש בחורה