אדם קורא בעיתון אל-חיאת במצרים
צילום: אי-פי

כך מסקרים את פרשות נתניהו בעולם הערבי: "איך הפכתם למדינה ערבית?"

ד"ר אסף דוד מסביר שהתקשורת הערבית מתעניינת באופן יום יומי בנעשה בישראל. לדבריוף ישנם אנשים הטוענים שישראל הייתה עבורם סמל למנהל תקין, וכעת מופתעים מההתפתחויות
מערכת כאן חדשות
22 בפברואר 2018
14:00

בעולם הערבי לא נשארים אדישים בנוגע לחקירות נתניהו, כך הסביר היום (חמישי) דוקטור אסף דוד, המנהל האקדמי של הפורום לחשיבה אזורית. בראיון לתוכנית מרחאבית בכאן רשת ב', אמר דוד: " אנחנו לא יודעים מה קורא אצלם בניגוד להם שהם יודעים הכל עלינו".

האזינו לראיון המלא עם ד"ר אסף דוד:

 

"יש התעניינות של כל התקשורת בעולם הערבי והם מסקרים את ישראל על בסיס יומיומי", הסביר דוקטור אסף דוד. "יש תגובות מידיות שמדברות על הכיבוש וטוענות שאין פלא שזה קורה בישראל. מצד שני פרשנים לא אוהדי ישראל מדברים על האופן שבו מטפלים בנושא אצלנו. הם אומרים שגם במדינה כמו ישראל המצב טוב בעשרות מונים ממה שקורה במרחב הערבי. אצלנו שליטים גונבים הרבה יותר ולא קורה להם שום דבר, בישראל ראש ממשלה שנתפס על מיליון שקל ייכנס לכלא בסוף".

ד"ר דוד מספר על קולגות שמאוכזבים מהתפתחות החקירות נגד נתניהו: "שואלים אותי, פעם היה לכם שלטון נקי והיום שואלים איך הפכתם למדינה ערבית?". הוא מוסיף שהם מסבירים לו כי "הייתה להם ציפייה יותר גדולה מזו שיש לאדם שגדל במדינה. הייתם סוג של סמל של מנהל תקין, שפוליטיקאים לא יכולים להיות מושחתים. תראו מה קורה לכם, תתפסו את עצמכם בידיים".