אתר בניה
צילום: ליאור מזרחי, פלאש 90

החשדות לשוחד ב"שיכון ובינוי": המשטרה עצרה שני חשודים

על פי החשד, בחברה שיחדו נציגי ממשל זרים כדי להוציא אל הפועל מיזמי בנייה בהיקף של מאות מיליוני דולרים באפריקה. בין העצורים: בכיר לשעבר בחברה
רועי ינובסקי
22 בפברואר 2018
14:21

המשטרה חקרה היום (חמישי) באזהרה ארבעה חשודים נוספים בפרשת השוחד בחברת הבנייה "שיכון ובינוי". בסיום החקירה הוחלט לעצור שניים מהם והם יובאו אחר הצהריים לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט השלום בראשון לציון. בין העצורים בכיר לשעבר בחברה.

שלשום עיכבה המשטרה לחקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 ארבעה בכירים בעבר ובהווה בחברת בת של "שיכון ובינוי". הם נחקרו בחשד לביצוע עבירות של מתן שוחד לעובד ציבור זר, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון.

במשטרה חושדים כי בכירים בחברת הבנייה הבונה בארץ וברחבי העולם, העבירו לכאורה תשלומי שוחד לנציגי ממשל זרים וביצעו עבירות נוספות. תשלומי השוחד יועדו על פי החשד להוציא אל הפועל מיזמי בניה באפריקה בהיקף של מאות מיליוני דולרים.

החקירה התנהלה באופן סמוי בחודשים האחרונים בשיתוף עם גורמי אכיפה בינלאומיים, ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה. בד בבד עם החקירה תפסה המשטרה רכוש השייך לחברה ובהמשך תחלט אותו. המסחר במניית החברה בבורסה בתל אביב הופסק עד לפרסום דיווח על אודות החקירה.