שאול אלוביץ'

אלוביץ' יישאר במעצר: "החשד נגדו סביר ומתחזק"

למרות בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של בעל השליטה בבזק בשמונה ימים, בית המשפט הסתפק בשלושה. עורך דינו: "אמרו לו שחייו יסתיימו". גם מעצרה של אשתו הוארך
רועי ינובסקי
22 בפברואר 2018
15:42

מעצרו של בעל השליטה בבזק ואחד החשודים המרכזיים בתיק 4000, שאול אלוביץ', הוארך היום (חמישי) עד ליום שני. שופטת בית משפט השלום בתל אביב, רונית פוזננסקי-כץ, לא קיבלה את בקשת המשטרה להאריך את המעצר בשמונה ימים, והסתפקה בשלושה בלבד. מלבד אלוביץ', בית המשפט האריך בשלושה ימים גם את המעצר של אשתו, איריס אלוביץ'. במשטרה מבקשים להאריך גם את המעצר של בנם, אור אלוביץ', החשוד אף הוא בפרשה.

לפני תחילת הדיון בעניינו של אלוביץ', פרצה מהומה בבית המשפט כשעורך הדין ברק כהן, שנכח באולם, צעק לעברו: "מושחת. תהיה עד מדינה ותציל אותנו מביבי". עורך דינו של אלוביץ', זק חן, השיב לכהן: "תתבייש לך". עם כניסתה של השופטת לאולם, חן ציין בפניה את האירוע שהתרחש ואמר: "היה כאן טקס השפלה של עשרות צלמים במשך דקות ארוכות. אדם עמד כאן וצעק צעקות גנאי כלפי אלוביץ', שלא יכול להגיב לדברים. זה היה מעשה מבזה ומשפיל".

תיעוד: המהומה בבית המשפט 


נציגו של אלוביץ' האשים במהלך הדיון כי "מעירים אותו בשעה 04:00, זה אדם בן 70. זה חלק מ'גילוי האמת'. מספרים לו שחייו הסתיימו ושכשהוא ישתחרר, הוא יהיה שומר בסופרמרקט. מדברים גבוהה גבוהה על זכויות יסוד, וצריכים לתת תוקף לדברים האלו. צריך למצוא את האיזון הנכון ולראות איך אפשר לקצר את הסבל הזה". הוא הבהיר כי אלוביץ' מוכן להארכה קצובה של מעצרו "כדי להקל על בני המשפחה".

בנימוקה להארכת המעצר של אלוביץ' בשלושה ימים, אמרה השופטת פוזננסקי-כץ: "במעגל ביצוע העבירות יש מעורבים רבים, כל אחד על פי חלקו. העבירות בפרשה נעשו על פי החשד על ידי נושאי תפקידים בכירים במערכות השלטון ובחברת בזק". היא ציינה כי למרות ההחלטה להסתפק בהארכת המעצר בשלושה ימים בלבד, "אין בכך כדי לומר דבר וחצי דבר באשר לחשד הסביר המתחזק ובאשר לעילות המעצר".

עורכת הדין מיכל עוזר רוזן, המייצגת את איריס אלוביץ', הדגישה בדיון כי רעייתו של בעל השליטה בבזק כופרת בחשדות המיוחסים לה: "לפני שהגעתי לדיון פתחתי את ספרי החוק וראיתי שאין במדינת ישראל מעצר לצורך הפעלת לחץ. לוקחים לחקירה אישה לא צעירה ומטרטרים אותה בין בתי מעצר ברחבי מדינת ישראל". לטענת הסניגורית, "ב-05:00 העירו אותה והביאו אותה לחקירה".

בתחילת השבוע פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי המשטרה מחזיקה בידיה עדויות מפלילות, המצביעות על מעורבות לכאורה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בתיק בזק, העבירה נתניהו מסרים למקורבת לשאול אלוביץ' על הרגולציה כלפי החברה ועל אופן הסיקור של משפחת ראש הממשלה באתר "וואלה! NEWS".

אתמול נודע כי שאול אלוביץ' מכר השבוע חלק ניכר מאחזקותיו הישירות בבזק. אלוביץ' החזיק במישרין ב-0.03% ממניות החברה, יחד עם אחיו, ומכר את מרבית מניותיו תמורת סכום של כחמישה מיליון שקלים.

בתחילת השבוע נמסר מטעמו של אלוביץ' כי הוא "מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו. אנו מציעים להתאזר בסבלנות ולא למהר להסיק מסקנות. אנו סמוכים ובטוחים שכאשר הדברים יתבהרו, ניתן יהיה להיווכח שלא עבר כל עבירה".