שאול אלוביץ' בהארכת מעצר

אלוביץ' שומר על גרסתו בחקירה: מעולם לא היה הסכם ביני לנתניהו

לאלוביץ' הוצגו מסרונים והקלטות שלו משוחח עם אילן ישועה מנכ"ל וואלה. לדבריו לא נתן שוחד – לא בטובות הנאה ולא בסיקור. יישאר במעצר עד יום שני
רועי ינובסקי
22 בפברואר 2018
20:32

בעל השליטה בבזק, ואחד החשודים המרכזיים בתיק 4000, שאול אלוביץ' שמר היום (חמישי) על גרסתו בחקירה וטען כי מעולם לא היה הסכם בינו לראש הממשלה נתניהו. כך פורסם הערב בחדשות הערב בכאן 11. החוקרים הציגו לאלוביץ' מסרונים והקלטות שבהן נשמע משוחח עם מנכ"ל אתר וואלה, אילן ישועה, אך הוא השיב: "לא נתתי שוחד – לא בטובות הנאה ולא בסיקור בוואלה".

מוקדם יותר האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרו של אלוביץ' בשלושה ימים בלבד, עד יום שני. זאת למרות בקשת המשטרה להאריכו בשמונה ימים. מלבד אלוביץ', האריך בית המשפט בשלושה ימים גם את מעצרה של אשתו, איריס אלוביץ'. במשטרה מבקשים להאריך גם את המעצר של בנם, אור, החשוד אף הוא בפרשה.

בנימוקה להארכת המעצר של אלוביץ' בשלושה ימים, אמרה השופטת פוזננסקי-כץ: "במעגל ביצוע העבירות יש מעורבים רבים, כל אחד על פי חלקו. העבירות בפרשה נעשו על פי החשד על ידי נושאי תפקידים בכירים במערכות השלטון ובחברת בזק". היא ציינה כי למרות ההחלטה להסתפק בהארכת המעצר בשלושה ימים בלבד, "אין בכך כדי לומר דבר וחצי דבר באשר לחשד הסביר המתחזק ובאשר לעילות המעצר".


לפני תחילת הדיון בעניינו של אלוביץ', פרצה מהומה בבית המשפט כשעורך הדין ברק כהן, שנכח באולם, צעק לעברו: "מושחת. תהיה עד מדינה ותציל אותנו מביבי". עורך דינו של אלוביץ', זק חן, השיב לכהן: "תתבייש לך". עם כניסתה של השופטת לאולם, חן ציין בפניה את האירוע שהתרחש ואמר: "היה כאן טקס השפלה של עשרות צלמים במשך דקות ארוכות. אדם עמד כאן וצעק צעקות גנאי כלפי אלוביץ', שלא יכול להגיב לדברים. זה היה מעשה מבזה ומשפיל".

נציגו של אלוביץ', עורך הדין ז'ק חן האשים במהלך הדיון כי "מעירים אותו בשעה 04:00, זה אדם בן 70. זה חלק מ'גילוי האמת'. מספרים לו שחייו הסתיימו ושכשהוא ישתחרר, הוא יהיה שומר בסופרמרקט. מדברים גבוהה גבוהה על זכויות יסוד, וצריכים לתת תוקף לדברים האלו. צריך למצוא את האיזון הנכון ולראות איך אפשר לקצר את הסבל הזה". הוא הבהיר כי אלוביץ' מוכן להארכה קצובה של מעצרו "כדי להקל על בני המשפחה".