תיקי פרקליטות
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

הסדר טיעון מקל למורה מהשרון שביצע עבירות מין חמורות בתלמידת תיכון

המורה יודה ויורשע בעבירות של מעשים מגונים. יימחקו האישומים של בעילה אסורה בהסכמה ומעשה סדום. אמה של הקטינה במכתב חריף לפרקליט המדינה: המסר - ניתן לפגוע ולא לתת את הדין
שלי טפיירו
22 בפברואר 2018
21:23

מורה מהשרון שביצע עבירות מין חמורות בתלמידת תיכון בין כותלי בית הספר יואשם בעבירות של מעשים מגונים בלבד - כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. על הדבר הוסכם בין פרקליטות מחוז תל אביב ובין המורה בניגוד לעמדתה של התלמידה ומשפחתה.

אמה של התלמידה נקראה אתמול לפרקליטות מחוז תל אביב שם נאמר לה על הסדר הטיעון שבמסגרתו יבוטלו כמה מהעבירות שיוחסו לו, ויימחקו האישומים של בעילה אסורה בהסכמה ומעשה סדום ושיבוש מהלכי משפט. המורה יודה ויורשע בריבוי מעשים מגונים, הטרדות מיניות והדחת עד.


משפחתה של התלמידה מתנגדת נחרצות להסדר, והיום פנתה אמה במכתב חריף לפרקליט המדינה בניסיון לבלום את ההסדר שאמור היה להיות מוצג ביום ראשון הקרוב - אך לאור ההתנגדות נדחה למועד אחר. במכתבה כותבת האם: "מכלול האקטים הפיזיים 'נקברו' משום מה, ואין בינתי משגת מה טעם ה'הנחה' ו'החסינות' מפני עבירות כה חמורות שנמחקו בהינף קולמוס".

האם הוסיפה: "אוכלוסייה שלמה של תלמידי ישראל חשופה לפגיעת מורים עבריינים, והזרוע האוכפת אינה פועלת ליצירת ההרתעה ומניעת פגיעות בעוד בתי ואני שמנו מבטחנו, במשרד החינוך, ולאחר מכן במשרד המשפטים, כעת בתי נותרת ניזוקה משני גורמים אלה".

גורם בפרקליטות אמר בתגובה כי ההסדר הוסכם נוכח קשיים ראייתיים בתיק.