השר גלעד ארדן ורה"מ בנימין נתניהו
צילום: עמית שבי, פלאש 90

תיק 4000: ארדן יזומן למסור עדות על תקופת כהונתו כשר התקשורת

בזמן שארדן קידם כשר תקשורת רפורמה שתפגע בבזק, הייתה הנחיה בוואלה! NEWS להבליט פרסומים שליליים על השר. בנוסף, במשטרה מבקשים לחקור את נתניהו כבר בימים הקרובים
מרדכי גילת ורועי ינובסקי
23 בפברואר 2018
22:21

במשטרה מתכוונים לזמן למתן עדות פתוחה את השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בתיק 4000, הידוע גם כתיק בזק, שדבר חקירתו פורסם לראשונה על ידי פרשן כאן חדשות מרדכי גילת. השר צפוי להישאל על תקופת כהונתו כשר התקשורת. כך פורסם הערב (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11. 


בעת כהונתו כשר התקשורת, ארדן ומנכ"ל המשרד דאז אבי ברגר הובילו רפורמה בשוק שמטרתה הורדת מחירים ושבירת המונופול של בזק. הרפורמה הוקפאה עם כניסת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושלמה פילבר למשרד. כמו כן, באתר וואלה! NEWS הייתה הנחיה בזמן קידום הרפורמה של ארדן להבליט פרסומים שליליים על השר ולהצניע פרסומים חיוביים, באופן הפוך ממה שלכאורה התבצע בזמן שנתניהו הקפיא הרפורמה. 

בנוסף, במשטרה מבקשים לחקור את ראש הממשלה כבר בימים הקרובים, והעבירה ללשכתו כמה תאריכים אפשריים. נתניהו טרם השיב. במשטרה תכננו לחקור את נתניהו במקביל לחקירותיהם של פילבר ואלוביץ', אולם הפרסומים על הפרשה, אילצו לעבור לחקירה גלויה כאשר נתניהו שהה בחו"ל. כמו כן, מנכ"ל וואלה! NEWS אילן ישועה אסף מאות הקלטות של המעורבים השונים בתיק בזק במהלך יותר משנה והעביר את החומר למשטרה.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בעל השליטה בבזק, ואחד החשודים המרכזיים בתיק 4000, שאול אלוביץ' שמר על גרסתו בחקירה וטען כי מעולם לא היה הסכם בינו לראש הממשלה נתניהו. החוקרים הציגו לאלוביץ' מסרונים והקלטות שבהן נשמע משוחח עם מנכ"ל אתר וואלה! NEWS, אילן ישועה, אך הוא השיב: "לא נתתי שוחד – לא בטובות הנאה ולא בסיקור בוואלה".

לפני האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרו של אלוביץ' בשלושה ימים בלבד, עד יום שני. זאת למרות בקשת המשטרה להאריכו בשמונה ימים. מלבד אלוביץ', האריך בית המשפט בשלושה ימים גם את מעצרה של אשתו, איריס אלוביץ'. במשטרה מבקשים להאריך גם את המעצר של בנם, אור, החשוד אף הוא בפרשה.

בנימוקה להארכת המעצר של אלוביץ' בשלושה ימים, אמרה השופטת פוזננסקי-כץ: "במעגל ביצוע העבירות יש מעורבים רבים, כל אחד על פי חלקו. העבירות בפרשה נעשו על פי החשד על ידי נושאי תפקידים בכירים במערכות השלטון ובחברת בזק". היא ציינה כי למרות ההחלטה להסתפק בהארכת המעצר בשלושה ימים בלבד, "אין בכך כדי לומר דבר וחצי דבר באשר לחשד הסביר המתחזק ובאשר לעילות המעצר".

במקביל ישנה את עדותו של שלמה פילבר, אשר חתם על הסכם עד מדינה עם הפרקליטות. במסגרת ההסכם צפוי פילבר, מקורבו של נתניהו העצור כחשוד במסגרת תיק בזק, למסור פרטים נגד ראש הממשלה. עדותו אמורה לחזק את הראיות נגד כלל המעורבים בחקירה, בעיקר אנשיו של בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ואנשי ראש הממשלה. הוא יעיד בעיקר על הקשרים שקיים ראש הממשלה עם אנשי עסקים בתקופה ששימש שר התקשורת.