שאול אלוביץ' בבית המשפט
צילום: פלאש 90

תיק 4000: שאול אלוביץ' ובנו אור התפטרו מדירקטוריון בזק

ההודעה על כך התקבלה לאחר ישיבת הנהלת החברה. מוקדם יותר, נושי חברת יורוקום השולטת בבזק אישרו את הצעת נתי סיידוף לרכוש את החברה
עמית תומר
25 בפברואר 2018
14:15

שאול אלוביץ' ובנו אור, החשודים במסגרת תיק 4000, התפטרו היום (ראשון) מדירקטוריון בזק. ההודעה על כך התקבלה לאחר ישיבת הנהלת החברה. מוקדם יותר היום נושי חברת יורוקום תקשורת של אלוביץ', השולטת בבזק, אישרו את הצעת נתי סיידוף לרכוש את החברה. מכירת החברה לסיידוף כפופה עדיין לאישור בית המשפט. בנוסף יידרש סיידוף לקבל את אישור משרד התקשורת לשמש כבעל השליטה בבזק.

ביום חמישי האחרון האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרם של שאול ואור אלוביץ' בשלושה ימים, עד יום שני. זאת למרות בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של האב בשמונה ימים. בנוסף, האריך בית המשפט בשלושה ימים גם את מעצרה של אשתו של שאול, איריס אלוביץ'.

בנימוקה להארכת המעצר אמרה השופטת פוזננסקי-כץ: "במעגל ביצוע העבירות יש מעורבים רבים, כל אחד על פי חלקו. העבירות בפרשה נעשו על פי החשד על ידי נושאי תפקידים בכירים במערכות השלטון ובחברת בזק". היא ציינה כי למרות ההחלטה להסתפק בהארכת המעצר בשלושה ימים בלבד, "אין בכך כדי לומר דבר וחצי דבר באשר לחשד הסביר המתחזק ובאשר לעילות המעצר".

בחקירתו האחרונה שמר שאול אלוביץ' על גרסתו וטען כי מעולם לא היה הסכם בינו לראש הממשלה בנימין נתניהו. החוקרים הציגו לאלוביץ' מסרונים והקלטות שבהן נשמע משוחח עם מנכ"ל אתר וואלה! NEWS, אילן ישועה, אך הוא השיב: "לא נתתי שוחד – לא בטובות הנאה ולא בסיקור בוואלה".

כמו כן, אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי לאחרונה העידה בתיק בזק היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה. במשטרה בודקים באמצעות עדותה האם נתניהו נמנע מלדווח על קשריו עם אלוביץ׳, כאשר הוכן לו הסכם ניגוד עניינים.