יועץ התקשורת אלי קמיר

התפתחות בתיק בזק: היועץ אלי קמיר, החשוד בפרשת חפץ-גרסטל, נעצר

מעצרו של קמיר, שנעצר ונחקר באזהרה בפרשת ההצעה המושחתת לשופטת המחוזי הילה גרסטל, הוארך בחמישה ימים בתיק 4000. כפי שנחשף בכאן חדשות ביולי, קמיר הועסק כיועץ בבזק בשכר של כשישה מיליון שקל בשנה
רועי ינובסקי
25 בפברואר 2018
16:31
עודכן ב 19:37

יועץ התקשורת אלי קמיר, שהיה עצור עד הבוקר בפרשת גרסטל, נעצר הבוקר (ראשון) שוב על ידי המשטרה והרשות לניירות ערך בפרשת 4000. מעצרו הוארך בחמישה ימים. 

ביולי האחרון נחשף בכאן חדשות כי קמיר הועסק כיועץ בבזק בשכר של כמעט שישה מיליון שקלים בשנה. החוזה העלה תהיות רבות בשל היותו גבוה באופן משמעותי מהנהוג בשוק.

בדיון הארכת המעצר טענה השופטת פוזננסקי-כץ כי קמיר נעצר בתיק בזק בעקבות התפתחות חקירתית. עורך דינו של קמיר, שרון קלינמן, סיפרה על תנאי מעצר קשים: "התאפשר לי ללכת לישון ב-1 וחצי בלילה ובשעה 02:00 העירו אותו כדי לנסוג להארכת מעצר". בחלטתה הדגישה השופטת כי "כל זמן שהחשוד עצור, ידאגו שירות בתי הסוהר לשעות שינה מספיקות, כאלה שלא יפגעו ביכולתו להשיב לשאלות בחקירה ולתפקד באופן פעיל". 

מוקדם יותר התפטרו שאול אלוביץ' ובנו אור, החשודים במסגרת תיק 4000, מדירקטוריון "בזק". ההודעה על כך התקבלה לאחר ישיבת הנהלת החברה. נושי חברת יורוקום תקשורת של אלוביץ', השולטת בחברה, אישרו את הצעת נתי סיידוף לרכוש את החברה. מכירת החברה לסיידוף כפופה עדיין לאישור בית המשפט. בנוסף יידרש סיידוף לקבל את אישור משרד התקשורת לשמש כבעל השליטה בבזק.

ביום חמישי האחרון האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרם של שאול ואור אלוביץ' בשלושה ימים, עד יום שני. זאת למרות בקשת המשטרה להאריך את מעצרו של האב בשמונה ימים. בנוסף, האריך בית המשפט בשלושה ימים גם את מעצרה של אשתו של שאול, איריס אלוביץ'.

בנימוקה להארכת המעצר אמרה השופטת פוזננסקי-כץ: "במעגל ביצוע העבירות יש מעורבים רבים, כל אחד על פי חלקו. העבירות בפרשה נעשו על פי החשד על ידי נושאי תפקידים בכירים במערכות השלטון ובחברת בזק". היא ציינה כי למרות ההחלטה להסתפק בהארכת המעצר בשלושה ימים בלבד, "אין בכך כדי לומר דבר וחצי דבר באשר לחשד הסביר המתחזק ובאשר לעילות המעצר".

בחקירתו האחרונה שמר שאול אלוביץ' על גרסתו וטען כי מעולם לא היה הסכם בינו לראש הממשלה בנימין נתניהו. החוקרים הציגו לאלוביץ' מסרונים והקלטות שבהן נשמע משוחח עם מנכ"ל אתר "וואלה חדשות", אילן ישועה, אך הוא השיב: "לא נתתי שוחד – לא בטובות הנאה ולא בסיקור בוואלה".