יועץ התקשורת אלי קמיר

תיק בזק: קמיר חשוד שתיווך בין פילבר, אלוביץ' וחפץ כדי לסגור עסקה עם נתניהו

מקורבי יועץ התקשורת: "לארגן ולתווך פגישות? זו העבודה שלו, ועל זה שילמו לו כסף". מעצרו של קמיר הוארך בחמישה ימים
רועי ינובסקי
25 בפברואר 2018
20:43

יועץ התקשורת אלי קמיר חשוד שתיווך בין מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, בעל השליטה ב"בזק" שאול אלוביץ' ויועץ משפחת נתניהו לשעבר, ניר חפץ - כדי לסגור לכאורה עסקה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפרשת 4000. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.

מקורבי קמיר אמרו על החשדות נגדו בתיק בזק כי "לסדר פגישות, לתווך ולקדם אינטרסים של בזק מול משרד התקשורת - זו העבודה שלו. וזו הסיבה ששילמו לו גם הרבה כסף. אם נתניהו ואלוביץ סגרו עסקה, מה הוא קשור? זה היה מאחורי הגב שלו".

מוקדם יותר היום הוארך מעצרו של קמיר בחמישה ימים, לאחר שנעצר הבוקר ונחקר באזהרה בתיק בזק. בדיון הארכת המעצר טענה השופטת פוזננסקי-כץ כי קמיר נעצר בתיק בזק בעקבות התפתחות חקירתית.

עורך דינו של קמיר, שרון קלינמן, סיפרה על תנאי מעצר קשים: "התאפשר לי ללכת לישון ב-01:30 בלילה ובשעה 02:00 העירו אותו כדי לנסוג להארכת מעצר". בהחלטתה הדגישה השופטת כי "כל זמן שהחשוד עצור, ידאגו שירות בתי הסוהר לשעות שינה מספיקות, כאלה שלא יפגעו ביכולתו להשיב לשאלות בחקירה ולתפקד באופן פעיל". 

ביולי האחרון נחשף בכאן חדשות כי קמיר הועסק כיועץ בבזק בשכר של כמעט שישה מיליון שקלים בשנה. החוזה העלה תהיות רבות בשל היותו גבוה באופן משמעותי מהנהוג בשוק.

קמיר נחקר גם בפרשת 1270, במסגרה, על פי החשד של המשטרה, השופטת בדימוס הילה גרסטל קיבלה הצעה להתמנות לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה מיועצו של ראש הממשלה ניר חפץ ומקמיר - מקורבה, זאת בתמורה לסגירת תיק המעונות נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו.