ערן שחם שביט ורונית פזננסקי כץ

המסרונים בתיק בזק: עו"ד שחם שביט טוען כי התכתובת המלאה מראה שלא חשף דבר מעבר למותר

לדברי עורך הדין והשופטת, ההתכתבות אולי בשפה לא נכונה אך היא אינה עבירה משמעתית או פלילית ועוסקת בדיון שהיה מתקיים ממילא בלשכה
תמר אלמוג
26 בפברואר 2018
14:27

עו"ד ערן שחם-שביט טען היום (שני) בחקירתו כי בניגוד לרושם שנוצר מהתכתבות הווטסאפ שנחשפה אמש בחדשות 10, חילופי המסרונים המלאים בינו לבין השופטת רונית פוזננסקי כץ, שפורסמו בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', מוכיחים שלא חשף דבר מעבר למותר.

השופטת פוזננסקי כץ טענה מצדה כי הקשתה על החוקרים בדיונים בלשכתה, וכי ובסך הכל הגרסה של שני הצדדים דומה. לדבריהם, ההתכתבות אולי בשפה לא נכונה לא ראויה אך היא אינה עבירה משמעתית או פלילית, כי היא עוסקת בדיון שהיה מתקיים ממילא בלשכה.

לדברי שחם שביט, היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך, מדובר בפרשנות שגויה לדברים והוא רק התייחס לחילוקי הדעות בתוך צוות החקירה המיוחד. לדבריו זהו שיח לגיטימי ומקובל בין עו"ד לשופטת המקובל במעמד צד אחד, המדינה ובית המשפט. ומכיוון שאין לשופטת דרך אחרת שניתן לתקשר אתה כשהיא בלשכתה, לא עוזר או עוזרת, מתקשרים אתה באמצעות הטלפון הנייד.

ההודעות המודגשות הן ההודעות שבאו לפני ואחרי התכתובת שפורסמה אמש. בסוגריים, הערות הכתבת):

17:13 עו"ד שחם שביט: אנחנו ליד הלשכה, אבל אור והצוות שלה (אנשי המשטרה בצוות החקירה המיוחד, ת"א) טרם הגיעו. אני מעדיף לא להסתכן במוות

17:15 עו"ד שחם שביט: סבבה. לפחות הבשורות הנחמדות, שאור ועמיקם ישוחררו מחר בתנאים.
תראי מופתעת
17:16 השופטת פוזננסקי כץ: אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת
17:17 עו"ד שחם שביט: סטלה ואיריס נבקש מחר ימים ספורים. יבקשו 3, את בהחלט , אבל בהחלט יכולה לתת יומיים
17:17 השופטת פוזננסקי כץ: אתה ממשיך לגלות לי הכל ואאלץ להראות שאני ממש ממש מופתעת
17:18 השופטת פוזננסקי כץ: אז אולי המתווה שחשבנו עליו אינו כה רחוק מהמציאות...
17:18 עו"ד שחם-שביט: זה עלה לי בדם. כמעט הרביצו לי או עצרו אותי בלהב (חושף בפניה את הוויכוחים הפנימיים בצוות בין עמדת המשטרה לעמדת הרשות לניירות ערך, ת"א)

17:18 עו"ד שחם שביט: נדמה לי שאין דבר מפחיד כמעצר בלהב...
17:19 השופטת פוזננסקי כץ: ממש.
17:19 עו"ד שחם שביט: אני בטראומה מזה
17:19 השופטת פוזננסקי כץ: אני מתארת לעצמי
17:30 עו"ד שחם שביט: אנחנו בחוץ ניתן להיכנס
(אחרי שבלשכת השופטת מתקיים הדיון הראשון, עורך הדין שולח שוב לשופטת, ת"א)
19:46 עו"ד שחם שביט: אנחנו מחוץ ללשכה

פרקליטו של שחם שביט, עו״ד עודד סבוראי מסר כי הוא החליט אמש, מיוזמתו, לצאת לחופשה עד לסיום הבירור בעניינו בנציבות שרות המדינה. ״כל התנהלותו מול השופטת פוזננסקי-כץ הייתה עניינית ובמסגרת המקובלת והלגיטימית של רשות חוקרת מול שופט מעצרי-ימים, שאינה דומה להתנהלות מול שופטים במשפט עצמו. אנו מצפים כי הבדיקה תסתיים במהרה ועו״ד שחם שביט ישוב לעבודתו״.

עו"ד סבוראי הוסיף כי ״בניגוד לרושם השגוי שנוצר החל מהפרסום אמש, עו״ד שחם שביט עדכן את השופטת, שגישתו המתונה ביחס לימי המעצר לחשודים - התואמת את הדברים שהביעה השופטת בדיונים - קנתה לה אחיזה בצוות החקירה המיוחד. עוד הוא מסר לשופטת כי הוא שמח לבשר לה שבעוד דקות ספורות היא תקבל הודעה מעמיתיו, חוקרי להב 433, כי החליטו לשחרר שניים מהחשודים".