צילום: קובי גדעון, פלאש 90

"פרקליט מחוז חיפה התנהג באופן בלתי הולם - אך לא הטריד מינית"

מחלקת המשמעת בנציבות שירות המדינה החליטה כי עמית אייסמן לא הטריד מינית ואין מקום להעמידו לדין. הומלץ על שימוע פנימי כדי לפסוק על נזיפה או התראה. משרד המשפטים: ההחלטה תילמד
ורד פלמן
26 בפברואר 2018
16:06

מחלקת המשמעת בנציבות שירות המדינה הודיעה היום (שני) שמצאה כי פרקליט מחוז חיפה, עמית אייסמן, התנהג באופן בלתי הולם אך לא הטריד מינית – כך פורסם בתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב'. החקירה נפתחה לפני מספר חודשים בנציבות שירות המדינה, בשל טענות שנשמעו על הטרדה מינית מצדו של אייסמן.

לפי מחלקת המשמעת של הנציבות, שתי התבטאויות של הפרקליט הן בגדר התנהגות שאינה הולמת, כשהאחת הייתה לפני שנתיים והשנייה לפני עשור. הוחלט כי אין להעמידו לדין, אך הומלץ למנכ"לית משרד המשפטים על עריכת שימוע, בו יוחלט אם יש מקום לפסוק נזיפה או התראה.

בעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 על מחאה שהתעוררה באוניברסיטת חיפה, כשאייסמן אמור היה להרצות בנושא דין פלילי. לאור החשדות נגדו, פנו הסטודנטים לדיקן האוניברסיטה בבקשה שלא לאפשר זאת, ולבסוף ההרצאה לא נערכה.

עו"ד אייסמן מונה בגיל 42 בלבד לפרקליט מחוז חיפה. באוקטובר 2017 עלו חשדות על הטרדה מינית מצדו, ולאחר כחודש החשד הפך לחקירה. פרקליטה בכירה סיפרה כי אייסמן הטריד מילולית מספר פרקליטות העובדות תחתיו והעיר הערות מיניות.

בתגובה לממצאי הנציבות אמרו במשרד המשפטים כי ההחלטה תילמד.