שר הביטחון והרמטכ"ל בביקור בחברון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן בחברון: מערכת הביטחון מסכלת באזור בין 20 ל-30 פיגועים מדי שבוע

שר הביטחון ביקר בחברון לצד הרמטכ"ל. התקיימה הערכת מצב בשטח ונבחנו מעגלי ההגנה סביב הישוב היהודי ומערת המכפלה: "מערכת הביטחון עובדת קשה כדי שנוכל לחגוג את חג הפורים בשקט"
כרמלה מנשה
27 בפברואר 2018
12:36

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום (שלישי) כי "בפיקוד המרכז ובמיוחד במרחב העיר חברון מתבצעת בחודשים האחרונים פעילות סיכול נרחבת, בין 20 ל-30 סיכולי פיגועים בשבוע". השר סייר הבוקר ביישוב היהודי בחברון, יחד עם הרמטכ"ל גדי איזנקוט ובכירים במשטרה ובשב"כ. במהלך הביקור התייחס ליברמן לפעילות הפיקוד וסיפר כי "את רובן המכריע של פעולות הטרור הצלחנו לגדוע בזכות מודיעין איכותי, שילוב של פריסת כוחות חכמה וטכנולוגיות מתקדמות".

בסיור השתתפו גם מפקד פיקוד מרכז היוצא, אלוף רוני נומה ומחליפו, לצד מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב פולי מרדכי. ליברמן קיים הערכת מצב בשטח וסייר במעגלי ההגנה השונים סביב הישוב היהודי ומערת המכפלה. "מערכת הביטחון עובדת קשה כדי שנוכל לחגוג את חג הפורים בשקט", סיכם, "אני שמח שאזרחי ישראל לא מרגישים את זה".

בשבוע שעבר ביקר שר הביטחון באוגדת עזה, מספר ימים לאחר פיצוץ המטען סמוך לגדר הגבול בדרום הרצועה, ממנו נפצעו ארבעה חיילים. בסיור הטיל את האחריות לאירוע על חמאס והבטיח שיהיו לכך השלכות, אך לא פירט.