אנטישמיות
צילום: אי-פי

זינוק של כ-60% במספר התקריות האנטישמיות בארצות הברית

דוח שפרסמה הליגה נגד השמצה מצביע על תופעה מדאיגה. עלייה ניכרת בתקריות בבתי ספר ובקמפוסים – קטגוריה שכמעט הכפילה את עצמה בפעם השנייה ברציפות
בני טיטלבוים
27 בפברואר 2018
15:05

זינוק של כ-60% במספר התקריות האנטישמיות בשנה החולפת בארצות הברית - כך עולה מדוח שפרסמה היום (שלישי) הליגה נגד השמצה. זוהי העלייה הגדולה ביותר מאז החלו לתעד את התקריות.

בשנת 2017 תועדו 1,986 תקריות אנטישמיות ברחבי ארצות הברית, הכוללות תקיפות גופניות, ונדליזם ומתקפות על מוסדות יהודיים. לפי הנתונים, בשנת 2016 נמדדו 1,267 תקריות, כך שהגידול מסתכם בכ-57%. כל האזורים בארצות הברית הושפעו מעלייה באנטישמיות במהלך 2017, ולראשונה זה עשור תועדה תקרית אנטישמית אחת או יותר בכל אחת מ-50 המדינות.

הליגה נגד השמצה מתעדת ומונה את התקריות האנטישמיות בארצות הברית מאז 1979 ומדווחת עליהן במסגרת דוח שנתי. בשנה שעברה חלה עלייה בקצב הדיווח ושיתוף הנתונים, על רקע התגברות האנטישמיות.

הגידול החד ביותר נרשם בקטגוריה של אירועי הוונדליזם, ובמרבית המקרים לא הצליחו לזהות את המבצעים. שלושת החודשים הגרועים ביותר היו ברבעון הראשון של השנה, בין ינואר למרץ. תקריות נרשמו בכל מדינות ארצות הברית, אך בדומה לדוחות הקודמים, ככל שהאוכלוסייה היהודית במדינה גדולה יותר – כך עולה מספר התקריות. הדוח מצביע על ניו יורק, קליפורניה וניו ג'רזי כמדינות המובילות במספר התקריות האנטישמיות.