הבסיס האיראני כפי שנחשף בתמונות הלויין
צילום: אימג'סט (ImageSat)

צילומי לווין חושפים: איראן בנתה בסיס טילים נוסף בסוריה

לפי דיווח ברשת "פוקס" האמריקנית, הבסיס האיראני ממוקם ליד דמשק ומכיל מקום רב לאחסון טילים שחלקם יכולים לפגוע בישראל. ליברמן: "לא לקחת כל ידיעה בתקשורת כדבר אבסולוטי"
מערכת כאן חדשות
28 בפברואר 2018
07:45

איראן בנתה בסיס צבאי קבוע נוסף במרחק כ-13 קילומטר צפון-מזרחית לדמשק - כך פורסם הלילה (רביעי) ברשת "חדשות פוקס" האמריקנית. הדיווח התבסס על תמונות לווין חדשות שפרסמה הרשת.

לפי הדיווח, מדובר בבסיס עם מקום רב לאחסון טילים לטווח קצר ובינוני, חלקם כאלו שיכולים לפגוע בישראל. הבסיס מנוהל על ידי "כוח קודס", הכוחות המיוחדים של משמרות המהפכה האיראניים.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, רמז הבוקר בכאן רשת ב' כי הדיווח ברשת "פוקס" אינו מדויק ואמר כי "לא צריך להתייחס לכל ידיעה בתקשורת כדבר אבסולוטי". לדבריו, "זה לא עשרת הדברות. אנחנו קשובים ועוקבים אחרי האירועים ויש לנו את התמונה האמיתית והמלאה".

עם זאת אמר שר הביטחון כי "לא נסכים להתבססות איראנית בסוריה ובטח לא להצבת טילים שיופנו לעבר ישראל". ליברמן הוסיף כי "זה לא רק בסיס כזה או אחר, אלא ניסיון איראני להתבסס בעזרת הרבה פעולות וכיוונים, ובסוגיה הזו לא יהיה שום ויתור".

שר הביטחון המשיך ואמר כי "אין שום חדש תחת השמש. אנחנו לא מתכוונים לדרדר את המצב ולא לוותר על שום אינטרס ישראלי. נפעל גם בזירה הבינלאומית ונעשה כל מה שאפשר".

בדצמבר האחרון פורסם ברשת BBC האמריקנית כי ישראל תקפה בסוריה בסיס איראני. כלי תקשורת בעולם דיווחו כי בתקיפה המיוחסת לישראל נפגע המתקן שבנו האיראנים כ-50 קילומטרים מהגבול, ממזרח לדמשק. על פי הדיווחים מדובר בבסיס גדודי ששימש בעבר את צבא סוריה, וככל הנראה אינו מאויש. איראן החלה בבנייתו כמה חודשים לפני התקיפה, ותוכננו לשהות בו כ-500 חיילים.