זירת הרצח
צילום: אבי דישי, פלאש 90

אישום: שיסף את גרונה של אמו, עישן סיגריה - וצילם את גופתה בטלפון הנייד

תושב קריית עקרון מואשם כי חנק את אמו ודקר אותה באמצעות סכינים בתחילת החודש. בעת הרצח אמר לאם: "אשתדל לעשות את זה כמה שפחות כואב". לאחר הרצח שטף ידיים ויצא לאכול במסעדה, שם הסגיר את עצמו
שלי טפיירו
28 בפברואר 2018
11:47

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד תושב קריית עקרון בגין רצח אמו. על פי כתב האישום, הנאשם - ששמו טרם הותר לפרסום - דקר, חנק ושיסף את גרונה של אמו באמצעות סכין בתחילת החודש.

מכתב האישום עולה כי הנאשם התגורר עם הוריו בביתם בקריית עקרון. ב-28 בינואר או בסמוך לכך, גמלה בלבו ההחלטה לרצוח את אמו. לשם מימוש תכניתו, הצטייד יומיים לאחר מכן בסכין יפנית בעלת להב באורך 9 ס"מ, אשר לקח ממחסן הבית.

במהלך הימים הבאים המתין הנאשם להזדמנות המתאימה. ב-1 בפברואר בשעות הבוקר שהו הנאשם והאם לבדם בבית. אז, נטל הנאשם את הסכין, פתח אותה כך שהלהב היה מוכן לחיתוך, והסתירה בבגדיו. הנאשם ניגש לכיוונה של האם שהייתה במטבח הבית, שוחח עמה שיחת חולין, וסגר את דלת הבית שהייתה פתוחה. הוא התקרב לאמו, שלף את הסכין בידו ואחז באמו מאחור, כאשר ידו השמאלית חוסמת את פיה ואפה.


על פי כתב האישום, האם נאבקה בנאשם וניסתה לאחוז בסכין בידה, שעה שהנאשם ניסה לקרב את הסכין לפניה. במהלך המאבק, נחתכה האם בפניה. בהמשך, הפיל הנאשם את האם לרצפה והתיישב על גופה בצורה המונעת ממנה לזוז, כשברכיו מרתקות את כפות ידיה לרצפה. הנאשם אמר לאימו: "אני אשתדל לעשות את זה כמה שפחות כואב" ו"אתן לך הזדמנות לווידוי ולומר שמע ישראל".

במהלך התנגדותה למעשיו, הצליחה האם לשחרר את יד ימינה, תפסה את להב הסכין בידה ושברה אותו. אז חנק אותה הנאשם בחוזקה בשתי ידיו במשך שניות ארוכות. בעודו מרתק את האם לרצפה, הסתובב הנאשם לעבר מגירת הסכו"ם שהייתה בסמוך אליו ונטל משם סכין נוספת בעלת להב חד וחלק באורך 19.5 ס"מ. הנאשם הניח את ידו על פיה של האם, אשר הייתה מעורפלת מהחניקה, ושיסף את גרונה בחוזקה מצד לצד באמצעות סכין המטבח מספר פעמים.

הנאשם המשיך ושיסף את גרונה כך שהרחיב והעמיק את החתך, והצמיד מגבת לפניה על מנת לחסום את נשימתה. רק לאחר שהנאשם הבחין שהאם אינה נושמת, ולאחר שווידא כי ליבה הפסיק לפעום, השליך את הסכין בסמוך לגופה. כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרם מותה של האם.

בכתב האישום מצוין כי לאחר מעשיו, הנאשם שטף את ידיו המגואלות בדם אימו בשירותים, לבש בגדים נקיים, שם עדשות מגע בעיניו וחבש את ידו שנפצעה בפלסטר. לאחר מכן, עישן סיגריה במטבח בסמוך לגופת האם וצילם במכשיר הטלפון הנייד שלו תמונות של הגופה. אחר כך כיבה הנאשם את מכשיר הטלפון הנייד שלו והשאירו בבית על מנת שלא יאתרו אותו ויצא מהבית. הוא משך כסף בקופת סופר הסמוך לבית ונסע במונית לחוף הקשתות באשדוד. לאחר ששהה הנאשם בחוף הים ואכל במסעדה, התקשר למשטרה באמצעות מכשיר טלפון נייד של עוברת אורח, והסגיר את עצמו.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד מהפרקליטות, מיטל אילן, כי "מסוכנותו הגבוהה של המשיב נלמדת מנסיבות ביצוע העבירות, נסיבות יוצאות דופן באכזריותן". היא כתבה כי "המשיב תכנן בקור רוח על פני מספר ימים לרצוח את אימו והצטייד בסכין מבעוד מועד. המשיב לא חדל מביצוע תכניתו על אף התנגדותה ותחינותיה של אמו".

עוד כתבה הפרקליטה כי "על אף מאבקה בו ושבירת הסכין על ידה, המשיך הנאשם במעשיו, השיג סכין חדשה ושיסף את גרונה של אימו מספר פעמים. המשיב לא חדל ממעשיו עד שווידא כי אמו הפסיקה לנשום ולבה חדל לפעום".