יועץ התקשורת אלי קמיר
מערכת כאן חדשות

תיק בזק: יועץ התקשורת אלי קמיר שוחרר למעצר בית של שבוע

קמיר ישוחרר אחרי 10 ימים בהם שהה במעצר, לאחר שנחשד בתיווך לשוחד בפרשת חפץ-גרסטל ובתיק 4000
רועי ינובסקי
28 בפברואר 2018
14:24

בית משפט השלום בתל אביב שחרר היום (רביעי) את יועץ התקשורת אלי קמיר למעצר בית למשך שבוע. קמיר ישוחרר אחרי עשרה ימים בהם שהה במעצר, לאחר שנחשד במעורבות בפרשת גרסטל ובתיק בזק.

קמיר נעצר בפרשת גרסטל למשך שישה ימים, לאחר שנחשד כי העביר לכאורה הצעת שוחד מיועץ התקשורת של משפחת נתניהו לשעבר, ניר חפץ, לשופטת המחוזי הילה גרסטל. ביום ראשון האחרון נעצר שוב בחשד לתיווך לשוחד בתיק 4000 - בחשד שארגן את הפגישות בין מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, ובעל השליטה לשעבר בחברת "בזק", שאול אלוביץ', בהן לכאורה נידונה עסקת שוחד.

יועץ התקשורת, שהועסק בבזק בשכר טרחה חריג של מיליוני שקלים, הכחיש את החשדות כלפיו. לדבריו, כל מה שעשה היה במסגרת תפקידו לקדם האינטרסים של החברה.

אתמול החליט בית המשפט המחוזי בתל אביב לדחות את בקשת הערעור על מעצרם של אלוביץ' וחפץ. השניים, שנטען כי הם מנסים לשבש את חקירתם, יישארו במעצר עד יום ראשון.

נציגת הפרקליטות אמרה בדיון בערעור על המעצרים לשופט יוסי טופף כי החשודים השתמשו באתר "וואלה! News" כדי לקבל סיקור חיובי, בתמורה להטבות שסיפקו ראש הממשלה ולשעבר שר התקשורת, בנימין נתניהו, ופילבר. לדבריה, "המונח סיקור אוהד חוטא למציאות".

בדיון טענה נציגת הפרקליטות כי מדובר ב"רתימת אתר מוביל לצורך סיקור מיטיב תמורת הטבות רגולטוריות מטעם שר התקשורת ומנכ"ל משרד התקשורת, ששוויין עבור 'יורוקום' הוא בין 680 מיליון שקל במזומן ועד כמיליארד שקל, כולל תמורות מותנות בעסקת המיזוג". היא הוסיפה כי "מעבר לכך, יש ניסיונות שיבוש חקירה ממושכים על ידי שני החשודים הללו".