התושבים בדיון בבג"צ

המדינה: לא מתחייבים לעמוד בהבטחה להקמת שכונה בדואית בערבה

בדיון שנערך בבג"ץ ביקשה המדינה למחוק את העתירה שהגישו התושבים היהודים והבדואים, שמוחים על הפרת ההבטחה השלטונית לאכלוס בעיר אובות. דיון בנושא יתקיים בוועדה הארצית לתכנון ובנייה בעוד שלושה חודשים
אסף פוזיילוב
28 בפברואר 2018
17:36

 לאחר שהצהירה כי תקדם בניית שכונה בדואית ביישוב היהודי החדש בערבה, עיר אובות, הודיעה המדינה כי אינה מוכנה להתחייב לכך. בדיון שנערך היום (רביעי) בבג"ץ, ביקשה המדינה למחוק את העתירה שהגישו התושבים היהודים והבדואים יחדיו. 

קהל היעד של השכונה החדשה מונה כ-50 אנשים, השייכים לשתי משפחות המתגוררות באזור ב-70 השנים האחרונות. חברי השבט משרתים בצה"ל וחיים בדו-קיום עם שכניהם היהודים.לפני כשבועיים החליט שר החקלאות אורי אריאל להוריד את הנושא מסדר יומה של הוועדה הארצית, כשעה לפני האישור הצפוי. מיד אחר כך נשלחו צווי פינוי לתושבים. המדינה הציעה ליישב אותם במרחק 100 ק"מ ממקום מגוריהם, אף שהילדים לומדים במוסדות חינוך והמשפחה מנודה מהמגזר.

המדינה הודיעה על דיון בנושא שיתקיים בוועדה הארצית בעוד שלושה חודשים. נציגת התושבים אמרה כי לא ברור מדוע המדינה חוזרת בה מהתחייבותה ולא מוכנה להצהיר על המשך קידום השכונה הבדואית – כפי שמבקשים תושבי הערבה היהודים.

תגובת הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב: "רשות הבדואים הציעה להסדיר את התושבים באחד מיישובי הערבה הקיימים. הפתרון של עיר אובות לא זמין בשלב זה ויעברו עוד כמה שנים עד שיאושר, ולכן הרשות העמידה פתרונות לבדואים ביישובי הבדואים הקיימים או באחד מיישובי הערבה"