מנכ"ל וואלה, אילן ישועה
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

מנכ"ל וואלה: הלחצים להיטיב עם נתניהו החלו לפני כחמש שנים

אילן ישועה בעדותו טען כי הוזהר שבכוונת שאול אלוביץ' להפיל עליו את האחריות הפלילית; נתניהו יטען בחקירתו מחרתיים - כל ההחלטות התקבלו בהתאם לדעת גורמי המקצוע
רועי ינובסקי ותמר אלמוג
28 בפברואר 2018
21:07

מנכ"ל וואלה אילן ישועה אמר בחקירתו בתיק בזק כי הלחצים באתר להטות את הסיקור לטובת משפחת נתניהו החלו כבר לפני חמש שנים והוחרפו בחלוף השנים. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.

לדברי ישועה, לאחר פרסום תחקיר בנושא של עיתונאי "הארץ" ב-2015, גידי וייץ, נאמר לו על ידי גורמים שהיו עמו בקשר כי בעל השליטה לשעבר בבזק, שאול אלוביץ' "מפיל" עליו את התיק וטוען כי הוא פועל על דעת עצמו וכי אלוביץ' עצמו אינו קשור לנעשה בוואלה. ישועה סיפר כי אותם גורמים אמרו לו כי אם ייחקר, יפנה אלוביץ' את החצים אליו. בעקבות אותה שיחה, מספר ישועה, החל להקליט את שיחותיו. במשטרה מתכוונים לעמת בימים הקרובים בין אלוביץ' לפילבר ולחפץ.

בד בבד נפגש היום ראש הממשלה בנימין נתניהו עם הצוות המשפטי שלו כדי להתכונן לחקירתו בתיק בזק שתתקיים ביום שישי. בחקירתו צפוי נתניהו לטעון כי כל ההחלטות שהתקבלו בעניין בזק היו מקצועיות והתקבלו על סמך חוות דעת וועדות מקצועיות שייעצו כיצד לנהוג.

נתניהו צפוי לטעון עוד כי לא התערב בהליך קבלת ההחלטות שבמוקד החקירה ושלא פעל לטובתו של אלוביץ' לא לפני הסדר ניגוד העניינים ולא לאחריו. בצוות המשפטי של ראש הממשלה שקלו לבקש דחיה של כשבוע וחצי בחקירה אולם אפשרות ירדה מן הפרק, בין השאר בשל החשש שמהלך כזה יראה כהתחמקות.

כמו כן, שחרר היום בית משפט השלום בתל אביב את יועץ התקשורת אלי קמיר למעצר בית למשך שבוע. קמיר ישוחרר אחרי עשרה ימים בהם שהה במעצר, לאחר שנחשד במעורבות בפרשת גרסטל ובתיק בזק שבו נחשד שארגן את הפגישות בין מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, ושאול אלוביץ', שבהן לכאורה נידונה עסקת שוחד.