השופט יורם דנצינגר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ללא טקס פרידה: שופט העליון יורם דנצינגר פרש מוקדם, גרוסקופף יחליפו

עד מינוי המחליף בעוד כחודש, יהיו בבית המשפט העליון 14 שופטים. דנצינגר בן ה-64 החליט לעזוב את תפקידו אחרי כהונה של יותר מעשר שנים בבית המשפט העליון ללא טקס פרידה
אמוץ שפירא
01 במרץ 2018
12:58

שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר פרש אתמול (רביעי) מבית המשפט העליון. מדובר בפרישה מוקדמת מסיבות אישיות, עליה הודיע השופט כבר בחודש מרץ האחרון. מחליפו יהיה השופט עופר גרוסקופף, אחד משני השופטים שנבחרו לאחרונה בוועדה לבחירת שופטים. גרוסקופף יושבע בעוד כחודש ואז יכנס לתפקידו. עד אז יהיו בעליון 14 שופטים.

דנצינגר בן ה-64 נבחר לבית המשפט העליון ביולי 2007. בין הפסיקות הבולטות שפסק דנצינגר בשנות כהונתו ניתן לציין את החלטתו לאפשר את קיום ההפגנות מחוץ לביתו של היועץ המשפטי לממשלה ללא אישור המשטרה. פרישתו לא לוותה בטקס מיוחד. יש לו עוד שלושה חודשים לכתוב פסקי דין כמקובל.

עופר גרוסקופף בן ה-48, המחליף המיועד של דנצינגר, הוא בוגר אוניברסיטת הרווארד במשפטים, והיה מרצה בכיר במכללה למנהל ופרופסור חבר בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. בשנת 2009 מונה לכהונת שופט בבית המשפט המחוזי בלוד.

הוא חיבר שני ספרים, פרסם למעלה מ-25 מאמרים בארץ ובחו"ל ומתמחה במשפט הכלכלי ובתביעות ייצוגיות. גם לפני שנתיים נכלל שמו ברשימת המועמדים לבית המשפט העליון אך לבסוף הוא לא נבחר.