רון בן ישי
צילום: טל סולומון ורדי

רון בן ישי הוא חתן פרס ישראל בתחום התקשורת לשנת תשע"ח

שר החינוך בישר לפרשן הצבאי של ynet על זכייתו. ועדת הפרס: "בדיווחיו שיקף נאמנה את אירועי הקרבות, תוך שימת דגש גם על הצד המוסרי"
לירן כוג'הינוף
01 במרץ 2018
19:43

רון בן ישי, הפרשן הצבאי של ynet הוא הזוכה בפרס ישראל בתחום התקשורת לשנת תשע"ח. שר החינוך, נפתלי בנט, בישר הערב (חמישי) לבן ישי על זכייתו וברך אותו. ועדת הפרס שבחרה בבן ישי כללה את העיתונאי יעקב אחימאיר איש כאן חדשות שעמד בראשה, פרופסור רפי מן, איתן הבר וסמנכ"לית קשת טלי גורן.


בנימוקיה ציינה הועדה: "פרס ישראל בתחום התקשורת לשנת תשע"ח מוענק לעיתונאי רון בן ישי על סיקור ביטחוני, צבאי ובינלאומי מעמיק ואמין, תוך גילוי אומץ לב, במשך עשרות שנים. בדיווחיו שיקף נאמנה את אירועי הקרבות, תוך שימת דגש גם על הצד המוסרי. במלחמת לבנון הראשונה היה בין הראשונים שדיווחו לצמרת המדינה על ממדי הטבח שביצעו הפלנגות הנוצריות במחנות הפליטים סברה ושתילה. לאחר מלחמת יום הכיפורים הוענק לו צל"ש הרמטכ"ל על טיפול בפצועים תחת אש האויב".


רון בן ישי, בן 74, סגן אלוף במילואים, לחם במלחמת ששת הימים. את דרכו העיתונאית החל בשנת 1966 בקול ישראל, שם סיקר את התחום הצבאי מסוף שנות ה-60'. מקול ישראל עבר בן ישי לערוץ הראשון ושם סיקר בין השאר את מלחמת יום כיפור ומלחמת לבנון הראשונה כשנלווה לכוחות צה"ל בשטחי הקרבות. בין שאר תפקידיו כיהן בן ישי גם כמפקד גלי צה"ל, היה העורך האחרון של עיתון דבר, עבד ככתב השבועון טיים וכן ככתב לענייני ביטחון בידיעות אחרונות. בתפקידו הנוכחי משמש כפרשן צבאי של אתר ynet מבית ידיעות אחרונות.