פינוי פצועים באל-ר'וטה
צילום: אי-פי

רוסיה יזמה הפסקת אש רביעית במזרח אל-ר'וטה

הפסקת האש התחילה בשעה 9:00 ואמורה להימשך חמש שעות. מועצת זכויות האדם של האו"ם צפויה להתכנס לדיון חירום בז'נבה ולגנות את משטר אסד
רועי קייס ונמרוד ליכטנשטיין
02 במרץ 2018
10:11

צבא רוסיה הכריז הבוקר (שישי) על הפסקת אש בת חמש שעות במזרח העיר אל-ר'וטה שבסוריה. זוהי הפסקת האש הרביעית שרוסיה יוזמת בימים האחרונים האחרונים. ביום שלישי יזמה רוסיה הפסקת אש הומניטרית, אך היא הופרה זמן קצר לאחר שנכנסה לתוקפה.

מועצת זכויות האדם של האו"ם צפויה להתכנס היום לדיון חירום בז'נבה בעקבות הכישלון של הפסקת האש הקודמת. לפי רשת אל-ג'זירה, המועצה תגנה את פעולות המשטר הסורי שמפרות את החוק הבינלאומי, את המשך התקיפות של המשטר בחביות נפץ ובנשק כימי אזרחים, תושבי האזור, וגם את מניעת הכנסת סיוע הומניטרי למקום ופינוי הפצועים.

לפי שעה האזרחים אינם מתפנים בפרק הזמן שהוקצה להפסקת האש. אתמול דווח על לפחות 19 הרוגים במהלך תקיפות של המשטר הסורי. גם הבוקר דווח על תקיפות של המשטר הסורי באזור אל-ר'וטה טרם כניסתה של הפסקת האש לתוקף.

ביום שלישי, זמן קצר לאחר שנכנסה לתקופה הפסקת האש, נהרגו ארבעה אזרחים, ובהם ילד, בהפצצות של כוחות אסד באזור. באל-ג'זירה דווח כי מטוסים של צבא סוריה הפציצו מוקדים אזרחיים בפרבר של דמשק, שבו נהרגו בשבועיים האחרונים מאות בני אדם.