מחבלים של חיזבאללה
צילום: אי-פי

דיווח: הסלפים בלבנון החליטו לפעול נגד ישראל

פעילי טרור במחנה הפליטים הפלסטיני עין אל-חילווה, המבוקשים על ידי המדינה, הציעו שהשלטונות הלבנוניים יאפשרו להם להגיע לאזור הגולן הסורי כדי להקים יחידה בשם "גולי פלסטין" ולהפנות את מאמציהם נגד ישראל במקום סוריה
רועי קייס
03 במרץ 2018
10:59

העיתון הלבנוני "אל-אח'באר", המזוהה עם חיזבאללה, דיווח הבוקר (שבת) כי בכירים סלפים, שקשורים לג'בהת א-נוסרה ולארגון אל-קאעידה, במחנה הפליטים הפלסטיני עין אל-חילווה בדרום לבנון קיבלו החלטה לשנות כיוון ולהפנות את מאמציהם נגד ישראל.

ההחלטה, לפי העיתון, התקבלה לאחר שהנושא נבחן במשך מספר חודשים. בעיתון נטען כי במנגנוני הביטחון הלבנוניים כבר זיהו את המגמה לפני מספר חודשים. פעילים במחנה, המבוקשים על ידי המדינה בגין אישומי טרור, הציעו שהשלטונות הלבנוניים יאפשרו להם להגיע לאזור הגולן הסורי כדי להקים יחידה בשם "גולי פלסטין", והתחייבו, לפי המקורות הלבנוניים, לא להישאב לביצה הסורית ולהתמקד בהכנות לג'יהאד נגד ישראל.

דווח כי השלטונות בלבנון דחו את ההצעה שהוגשה כחלק מעסקת חילופי השבויים הקשורה למערכה של צבא לבנון באזור ערסאל בגבול בין סוריה ללבנון בקיץ.  בעיתון העלו תהיות של גורמי ביטחון כיצד אותה מגמה תתורגם בשטח, ואם שוב ישוגרו רקטות באופן אקראי לעבר ישראל כפי שעשו בעבר גדודי "עבדאללה עזאם". תהיות נוספות שעלו הן מה יקרה אם תהיה מלחמה בין חיזבאללה לישראל – אם הגבול ייפתח בפני אותם פעילי ג'יהאד, האם יילחמו לצד ארגון הטרור?

בעיתון נאמר כי "הג'יהאדיסטים החדשים" מדגישים שהם לא מעוניינים להפר את הריבונות הלבנונית, אך נחושים להילחם ביהודים לצד כל מי שנושא נשק, על מנת לשחרר את מסגד אל-אקצא. לדידם, במלחמה הבאה העולם יתחלק לשני מחנות, מחנה אחד של "הציונים" ומחנה שני של "המוסלמים".

מאז החלה המלחמה בסוריה בשנת 2011, התמקדו הגורמים הסלפים הקיצוניים בלבנון בהצטרפות ללחימה נגד משטר אסד. חוץ ממלחמה בסוריה, הסלפים ניהלו גם מאבק נגד השלטונות בלבנון ונגד חיזבאללה.