רה"מ בנימין נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

תיק בזק: נתניהו טען בחקירה כי חתימתו על העסקה עם החברה הייתה פורמלית בלבד

פרסום ראשון: רה"מ טען בחקירתו כי העסקה למיזוג בזק ויס, אשר הכניסה לכיסו של אלוביץ' מאות מיליוני שקלים, הובאה לפתחו לאחר שאושרה על ידי גורמי מקצוע שונים במשרד התקשורת
רועי ינובסקי
03 במרץ 2018
21:39

ראש הממשלה בנימין נתניהו טען אתמול (שישי) בחקירתו במסגרת תיק בזק כי חתימתו על אישור עסקת בזק ויס הייתה פורמלית בלבד, וכי מי שעסק בנושא בפועל היו שורה של גורמי מקצוע שדנו בנושא טרם העניין הובא לפתחו. כך פורסם לראשונה הערב בחדשות השבת.


טענות נתניהו מתייחסות לאחד הנושאים שבמוקד החקירה - אישור המיזוג בין בזק לחברת יס, שהכניס לכיסו של שאול אלוביץ' 680 מיליון שקל. נתניהו טוען כי לפני שהעניין הובא לאישורו לאחר שהוא נבחן על ידי ועדות במשרד התקשורת, היועצת המשפטית במשרד, המועצה לשידורי כבלים ולוויין וגורמי מקצוע נוספים.

כמו כן, כפי שפורסם אמש בחדשות השבוע, המשטרה והרשות לניירות ערך יבקשו לזמן לחקירה נוספת את נתניהו ואת רעייתו לאחר שובם מהביקור בוושינגטון, אליו יצא ראש הממשלה הלילה. גם בפעם הבאה השניים ייחקרו במקביל.

בחקירתם אתמול עומתו רה"מ ורעייתו עם תוכן ההודעות ששלחו ביניהן שרה נתניהו ואיריס אלוביץ', רעייתו של שאול אלוביץ'. כמו כן, עומתו בני הזוג נתניהו עם ההקלטות שביצע מנכ"ל וואלה! NEWS אילן ישועה.

אתמול הפכה שרה נתניהו, שהגיעה להיחקר באזהרה בתיק בזק - לחשודה. המשטרה הצליחה לחקור אותה בחשדות השוחד בעזרת שימוש בסעיף חשד שהשימוש בו נדיר יחסית: "לקיחת שוחד בצוותא". המשטרה נדרשה למצוא פתרון משפטי על מנת לחקור את רעיית ראש הממשלה משום שאינה עובדת ציבור, ואילו עבירת השוחד חלה על עובדי ציבור.