מירי רגב
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

רגב מגיבה לביקורת עליה: לא קראתי לפגוע באף אחד

שרת התרבות השוותה את שומרי הסף ליועציו הבוגדים של אחשוורוש בגתן ותרש; נתניהו: "מסופק אם יש כוונה אמיתית מאחורי הדברים"
מיכאל שמש ויואב קרקובסקי
04 במרץ 2018
09:19
עודכן ב 09:39

שרת התרבות מירי רגב הגיבה הבוקר (ראשון) לביקורת על הנאום בו השוותה בין שומרי הסף ליועציו של אחשוורוש בגתן ותרש: "שוב פרשנות מעוותת של חלק מהתקשורת לדבריי אתמול, למותר לציין שלא קראתי לפגוע באף אחד". לפני צאתו לארצות הברית נשאל ראש הממשלה בנימין נתניהו על דברי רגב ואמר: "לא שמעתי דברים כאלה ואני מסופק אם יש כוונה אמיתית מאחרי הדברים האלה".


בכנס הסברה שקיימה אמש בראשון לציון תקפה רגב בחריפות את שומרי הסף: "יש יועצים ופקידים שהם התרגלו להחליט מה נכון ומה לא נכון – קוראים להם היום 'שומרי הסף'. "כמו שקראנו השבוע במגילת אסתר, גם שם היו שומרי סף. בגתן ותרש. צמד חמד. הם נראו ממלכתיים, הקפידו על שלטון החוק, דאגו למנהל תקין, אבל מסתבר שעמוק בכיס הם החזיקו גיליוטינה".

בהתייחס לדבריה אמרה עוד רגב כי "אכן השתמשתי אתמול בכנס ההסברה שלי במוטיבים מהמגילה. לאור הפרשיות האחרונות של ההסתמסות הפסולה בין השופטת לחוקר, עמדתי על העיקרון הבסיסי בדמוקרטיה שהעם הוא הריבון ועל ההכרח ששומרי הסף יתנהלו בצורה דמוקרטית ועל פי כללי המנהל התקין. כל מי שרוצה שעובדי רשויות המדינה, יזכו לאמון הציבור ויעשו את עבודתם נאמנה, צריך לדאוג שעבודתם תיעשה בהגינות וללא פניות".