ניר חפץ ושאול אלוביץ' בהארכת מעצרם בשבוע שעבר
צילום: פלאש 90

תיק בזק: שאול אלוביץ' וניר חפץ שוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים

בית המשפט שיחרר בתנאים מגבילים את שני החשודים בתיק בזק לאחר שנעצרו לפני 12 יום. הוצא נגדם צו איסור יציאה מהארץ ונאסר עליהם ליצור קשר עם המעורבים בפרשה
רום ליאור
04 במרץ 2018
12:49

בית משפט השלום בתל אביב שיחרר היום (ראשון) את שאול אלוביץ' וניר חפץ החשודים בתיק בזק, למעצר בית בן 10 ימים, למעט התייעצות עם עורכי דינם. בנוסף אלוביץ', בעל השליטה בבזק, הורחק ממשרדי החברה למשך 45 יום וחפץ הורחק ממשרדי הממשלה למשך אותה תקופה. נגד השניים גם הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ למשך חצי שנה. 

כמו כן נאסר על חפץ ואלוביץ' ליצור קשר עם המעורבים בפרשה. לגבי אלוביץ' ההחלטה לא כוללת את אשתו ובנו, איריס ואור אלוביץ' החשודים גם הם בפרשה. בנוסף לכך, הוחלט על ערבות עצמית בסך 100 אלף שקלים וערבות צד ג' באותו סכום. 

במהלך הדיון האחרון בהארכת מעצרם של החשודים נטען, כי יש להשאירם במעצר מכיוון שהם מנסים לשבש את חקירתם. נציגת הפרקליטות אמרה באותו דיון, שהחשודים השתמשו באתר וואלה! News כדי לקבל סיקור חיובי, בתמורה להטבות שסיפקו ראש הממשלה ושר התקשורת לשעבר, בנימין נתניהו, ומנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר.

"מדובר ברתימת אתר מוביל לצורך סיקור מיטיב תמורת הטבות רגולטוריות מטעם שר התקשורת ומנכ"ל משרד התקשורת, ששווין עבור 'יורוקום' הוא בין 680 מיליון שקל במזומן ועד כמיליארד שקל", הסבירה נציגת הפרקליטות. היא הוסיפה, כי "מעבר לכך, יש ניסיונות שיבוש חקירה ממושכים על ידי שני החשודים הללו".

הדיון בנושא התקיים לאחר שנחשף כי שופטת המעצרים הקודמת בתיק, רונית פוזננסקי-כץ התכתבה בווטסאפ עם נציג הרשות לניירות ערך בתיק, עו"ד ערן שחם-שביט, כשהשניים מתאמים לכאורה את הארכות המעצרים של חשודים בתיק. בעקבות החשיפה הודיעה השופטת כי היא מבקשת להשתחרר מניהול התיקים הנוגעים לתיק בזק.


אתמול פורסם בחדשות השבת בכאן 11 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו טען במהלך חקירתו, כי חתימתו על אישור עסקת בזק ו-yes הייתה פורמלית בלבד. לטענתו מי שעסק בנושא בפועל היו שורה של גורמי מקצוע שדנו בו טרם העניין הובא לפתחו. מדובר בעסקה הנמצאת במוקד החקירה והכניסה לכיסו של אלוביץ' 680 מיליון שקל. ראש הממשלה הסביר שהעניין הובא לאישורו לאחר שנבחן על ידי ועדות במשרד התקשורת, היועצת המשפטית במשרד, המועצה לשידורי כבלים ולוויין וגורמי מקצוע נוספים.

ראש הממשלה נחקר בתיק 4000 ביום שישי האחרון, כשבמקביל הפכה חקירת רעייתו, שהתקיימה ביחידת להב 433 לחקירה באזהרה -ובכך הפכה לחשודה בתיק. המשטרה הצליחה לחקור אותה בחשדות השוחד בעזרת שימוש בסעיף חשד שהשימוש בו נדיר יחסית: "לקיחת שוחד בצוותא". המשטרה והרשות לניירות ערך צפויים לבקש לזמן את בני הזוג נתניהו לחקירה נוספת לאחר שובם מהביקור בוושינגטון.