חוף הים בהרצליה
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הסדר טיעון לארבעת הנערים שהואשמו באונס קבוצתי של בת 16

הנערים, שהואשמו באוגוסט האחרון בהתעללות מינית בנערה לעיני חבריהם בחוף הים בהרצליה, הודו בסעיפים של אונס ומעשה סדום. לא הושגה הסכמה בנוגע לעונשם
שלי טפיירו
04 במרץ 2018
21:22

הפרקליטות הגיעה להסדר טיעון עם ארבעת הנערים בני 17-15 מאזור השרון, שהואשמו בקיץ האחרון בהתעללות מינית בבת 16 – כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. על פי ההסדר, שהושג במסגרת הליך גישור, סעיפי ההתעללות והמעשים המגונים הנזכרים בכתב האישום יימחקו. מנגד, הנערים הודו בעבירות חמורות של מעשי אינוס ומעשה סדום.


במסגרת ההסדר, הפרקליטות ונציגי הנערים לא הגיעו להסכמה בנוגע לעונשם. גורם בפרקליטות הסביר לכאן 11 כי ההחלטה להגיע להסדר טיעון נבעה מהעובדה שנחסך מהנערה מתן עדות בבית המשפט, ושהנערים הודו במעשים החמורים שביצעו.

כתב האישום החמור, שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב בחודש אוגוסט האחרון, מייחס לנערים אונס ועבירות מין חמורות שביצעו בקיץ האחרון בנערה, בין השאר בחוף הים בהרצליה. לפי האישום, בחלק מהמקרים חבריהם של הנערים צפו במתרחש מהצד.

המקרה נחשף בסוף חודש יולי שעבר, עם מעצרם של ארבעת הנאשמים בגין אונס הנערה. היא התייצבה בתחנת המשטרה ודיווחה כי עברה כמה מעשי אונס קבוצתיים על ידם, בהם בחוף אכדיה בהרצליה. בחלוף כשבוע הוגשו נגדם כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

בין השאר, נוגע כתב האישום לאונס שביצעו בה שניים מהנערים בתא השירותים של חוף הים בהרצליה, בשעה ששני הנערים האחרים צופים במתרחש. בנוסף, איימו עליה כי אם תספר על המעשים, יפגעו בה ובבני משפחתה. פרשת ההתעללות בנערה נחשפה לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.