מפיקי "צורת המים" בטקס האוסקר
צילום: אי-פי

אוסקר 2018: הזוכה הגדול הוא "צורת המים"

סרטו של גיירמו דל טורו גרף ארבעה פרסים בטקס האוסקר ה-90, ביניהם פרס הסרט ופרס הבימוי. בקטגוריות המשחק הראשיות זכו פרנסס מקדרומנד וגארי אולדמן. גל גדות אמנם לא הייתה מועמדת, אך קיבלה את הכבוד להגיש פרס
נוב ראובני
05 במרץ 2018
07:58

בניגוד לטקס האוסקר בשנה שעברה, אז המארגנים התבלבלו במעטפות וגרמו לסקנדל, טקס האוסקר לשנת 2018 וה-90 במספר הסתיים הבוקר (שני) באולם "דולבי" בלוס אנג'לס ללא דרמות מיוחדות, כאשר הסרט "צורת המים" יצא כמנצח הגדול. סרטו של הבמאי המקסיקני גיירמו גל טורו זכה בארבעה פרסים, כולל בקטגוריות הסרט הטוב ביותר והבמאי הטוב ביותר.


בקטגוריות המשחק כיכב הסרט "שלושה שלטים מחוץ לאבניג, מיזורי", כאשר כוכבת הסרט פרנסס מקדורמנד זכתה בפרס השחקנית הראשית, וסם רוקוול זכה בפרס שחקן המשנה. כפי שהיה צפוי, גארי אולדמן התכבד בפרס השחקן הראשי הטוב ביותר על תפקידו כווינסטון צ'רצ'יל בסרט "שעה אפלה". אליסון ג'אני זכתה בפרס שחקנית המשנה על תפקידה בסרט "אני, טוניה".


ישראל אמנם לא זכתה השנה לייצוג בקטגוריית הסרט הזר, אך הזווית הישראלית בטקס האוסקר הגיעה מכיוונה של גל גדות. כוכבת הסרט "וונדר וומן" לא הייתה מועמדת באף קטגוריה, אבל קיבלה את הכבוד להגיש את אחד הפרסים, ועשתה זאת בקטגוריית האיפור ועיצוב השיער.