אייל זמיר וגדי איזנקוט
צילום: גפן רזניק, פלאש 90

אלוף פיקוד הדרום: כל עוד חמאס ימשיך בקשר עם איראן לא יהיה שיפור בעזה

האלוף אייל זמיר אמר כי איראן החלה לשתף פעולה עם חמאס, וזה משחק מסוכן שחמאס משחק
אסף פוזיילוב
05 במרץ 2018
18:39

"המצב ברצועת עזה תלוי בחמאס, כל עוד ימשיך בקשר עם איראן ולא יפתור את בעיית השבויים והנעדרים - לא יהיה שיפור", כך אמר היום (שני) אלף פיקוד הדרום, האלוף אייל זמיר. שהוסיף כי "איראן החלה לשתף פעולה עם חמאס, וזה משחק מסוכן שחמאס משחק".

זמיר, שדיבר בכנס שדרות לחברה במכללת ספיר אמר עוד כי "האיומים בגבולות לא הוסרו. אנחנו מחויבים להמשיך לעמוד על המשמר ולהיות ערוכים למלחמה. ובמידה ותפרוץ – לנצח אותה". לדבריו, ישראל משקיעה אמצעים רבים בבניית המכשול בגבול עזה וכשיושלם הוא יספק "הגנה חסרת תקדים והסרת איום המנהרות".

"צה"ל ניטרל כמה מנהרות בחודשים האחרונים, הצלחה מבצעית של שילוב של יכולות, חלקן פורצות דרך", אמר זמיר שהוסיף כי בשנה שעברה סוכלו יותר מ-40 ניסיונות הברחות לטרור דרך המעברים האזרחים ברצועת עזה.

זמיר התייחס למצב בעוטף עזה ואמר כי "השגשוג מאז צוק איתן הוא תוצאה של חברה חזקה שהפגינה חוסן חזק, והנהגה אחראית שמנווטת בתנאים לא פשוטים. לצד השגשוג - יש אתגרים רבים, כמו ארגוני הטרור שמתבצרים בשטח הבנוי בחסות אוכלוסיה אזרחית, מעל ומתחת לקרקע ויש להם יכולות סמי צבאיות".

לגבי המצב ברצועה אמר כי "המצב שם קשה, אין על זה חולק. זה כישלון של ההנהגה שם שלא דואגת לאזרחיה. חמאס נכשל לא רק כהנהגה, אלא מנצל בציניות את מצב התושבים – פעילי חמאס גונבים חשמל שמיועד לבתי חולים ובתי ספר. חמאס מסית את תושבי הרצועה לאלימות, תוך הסטת תשומת הלב לכישלונותיו הרבים. כל ניסיון כזה במקום לפתור את המצוקות של עזה - יתקל בתגובה נחרצת".