דן מרידור

דן מרידור: כשמנהיגות בצרה תוקפת את שלטון החוק זה סימן לפשיטת רגל

בכיר הליכוד לשעבר בביקורת על המתקפה של חברי מפלגת השלטון על מערכת אכיפת החוק: "זו חוצפה, זה סוג של הנהגה מכוערת"
מערכת כאן חדשות
05 במרץ 2018
19:22

"כשמנהיגות בצרה תוקפת את שלטון החוק זה סימן לפשיטת רגל", כך אמר היום (שני) דן מרידור בראיון לתכנית ערב ערב בכאן 11. בכיר הליכוד לשעבר, שכיהן בין היתר כשר המשפטים, התייחס גם לגירוש מבקשי המקלט ואמר כי "ההסתה נגד זרים מביאה קולות בקלפי – אבל מנהיגות צריכה להיות מוסרית".

מרידור מתח ביקורת על המתקפה של חברי מפלגת השלטון על מערכת אכיפת החוק: "כאשר מנהיגות לא מחנכת אלא מלבה יצרים או כשהיא בצרה תוקפת את מערכת שלטון החוק, את בתי המשפט, את הפרקליטות, היועץ המשפטי לממשלה, את המשטרה את רוני אלשיך באופן אישי, את מנדלבליט - זה סימן לפשיטת רגל. זה דבר חמור מפני שיש אנשים שיכולים להאמין לדברים האלה, זה יכול לערער את החישוקים היסודיים של החברה".

בהתייחס לגירוש מבקשי המקלט אמר כי "אוי ואבוי לתנועה לאומית ששוכחת את ההיבט האנושי. אפשר בקלות רבה להידרדר מלאומיות ללאומנות והכל זה העם והמולדת ואין אנשים. בסוף הכל נועד לאנשים וההיבט האנושי לפי דעתי הולך ונשכח, ולכן היחס לגר ולזר הוא מבחן גדול למוסריות שלנו. מאות שנים היהודים היו בגולה ולחמו לזכויות אדם. עכשיו אנחנו רוב, יש אנשים שבאים אלינו ומתדפקים על שערינו, צריך להתייחס אליהם כבני אדם".