סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בוועידת איפא"ק
צילום: אי-פי

פנס: גם אם יידרשו פשרות – ארצות הברית לעולם לא תסכן את ביטחון ישראל

סגן נשיא ארה"ב סיפר בוועידת איפא"ק כי צוות בראשות ג'ארד קושנר עמל על תכנית השלום האמריקנית. השגרירה באו"ם ניקי היילי: מקווה להגיע לחנוכת השגרירות בירושלים
נתן גוטמן
06 במרץ 2018
09:55

"אם שני הצדדים יסכימו על כך - ארצות הברית תתמוך בפתרון שתי המדינות", כך אמר הלילה (שלישי) סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס בנאומו בוועידת השדולה הפרו-ישראלית איפא"ק. סגן הנשיא אמר כי ארצות הברית מחויבת להשגת שלום, ואינה נוקטת עמדה בכל הנוגע לנושאים הקשורים להסדר קבע. 

פנס ציין כי גם אם יידרשו פשרות, ארצות הברית לעולם לא תסכן את בטחונה של מדינת ישראל. סגן הנשיא התייחס גם להסכם הגרעין עם איראן והבהיר כי אם ההסכם לא יתוקן בחודשים הקרובים, בהתאם לאולטימטום שהציבו האמריקאים בינואר השנה – ארצות הברית תפרוש ממנו.

ניקי היילי בנאום בוועידת איפא

מוקדם יותר נשאה דברים בוועדה גם שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, שאמרה כי היא מקווה להצטרף לשגריר האמריקני בישראל דייויד פרידמן לחנוכת השגרירות החדשה בירושלים. היילי הדגישה שירושלים היא בירת ישראל מאז ומתמיד, וכך גם תישאר בעתיד, ובירכה את גואטמלה על החלטתה להעביר את השגרירות שלה לירושלים.

היילי הגיבה לדבריו של סאיב עריקאת, שאמר כי היא צריכה "לסתום את הפה" בכל הקשור לביקורת על אבו מאזן. "מר עריקאת", פנתה אליו, "תמיד אנהג בכבוד, אך לעולם לא אסתום את הפה".

לצפייה בנאום המלא של היילי: