השר לשעבר שלמה בניזרי
צילום: אביר סולטן, פלאש 90

עד המדינה בתיק בניזרי: "עדי מדינה מוכרים את עצמם לשטן, זו טעות חייהם"

לדברי משה סלע, "הבטיחו לי כמעט הכל רק כדי שאפיל אותו - והפקירו אותי. סימנו אותו, הוא חף מפשע". בניזרי בתגובה: "הדיחו אותו להעיד עדות שקר נגדי ואף אחד לא בודק את זה"
מערכת כאן חדשות
06 במרץ 2018
12:31

משה סלע, שהיה עד המדינה בפרשת השר שלמה בניזרי שהורשע ב-2008, אמר כי ההסכמה לשמש עד מדינה הייתה טעות חייו. "עדי המדינה מוכרים את עצמם לשטן ורק הזמן יוכיח שהם עושים את טעות חייהם", אמר ליעקב אייכלר בתכנית"כאן הלילה" בכאן רשת ב'. "הם לא יהיו חלק מהחברה הישראלית, אף אחד מהם או מהקרובים אליהם לא יעבוד בשום מקום, אף אחד לא יעסיק אותם ולא יתקרב אליהם. זה מה שקורה לי 18 שנה".

סלע סיפר שהחלטתו לחתום על ההסכם נבעה מלחץ לא הוגן שהפעילו עליו חוקרי המשטרה: "מצאו את החולשה שלי ולחצו כל הזמן. עד היום אני שואל את עצמי איזה עבירות עשיתי. כשהבנתי שאני על הפנים ועיקלו לי הכל ואין לי פרנסה להביא לחמש בנות, שם הם לחצו. כמו שאמרו לאלוביץ' שבסוף הוא יהיה שומר ולא יהיה לו מה לאכול".

סלע טען ששיקר בחלקים מעדותו, ולטענתו אף הודה בכך בזמן אמת, רק כדי להשתחרר מהמצב אליו נקלע. "אני טוען חד משמעית ששלמה בניזרי חף מפשע. סימנו אותו. אמרתי את זה כבר באותו יום – בניזרי זכאי מבחינתי".

האזינו לראיון המלא:

השר לשעבר שלמה בניזרי התראיין גם הוא לתכנית והגיב על הדברים שאמר סלע: "הדיחו אותו להעיד עדות שקר נגדי. הוא אומר את הדברים האלה כבר שבוע ועד לרגע זה כמעט אף כלי תקשורת לא מוכן להכניס את זה. יועץ משפטי, שרת משפטים - אף אחד לא בודק את זה". עוד אמר בניזרי: "שלחו שר בכיר לכלא לארבע שנים. רוששו אותי כלכלית, הרסו את עתידי הפוליטי, פגעו במשפחתי. שלמה בניזרי מבחינתם לא קיים".

עו"ד דן אבי יצחק התייחס גם הוא לנושא עדי המדינה היום, בראיון לתכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב, שם טען כי "כל עד מדינה הוא כישלון של חקירת משטרה". אבי יצחק הסביר שלדעתו, למשטרה צריכה להיות היכולת להשיג ראיות אובייקטיביות, ומבחינתו הסכם עד מדינה הוא "עסקה מושחתת בחסות החוק". על בתי המשפט אמר "אין לייחס לבית המשפט כוחות על-אנושיים. גם בית המשפט עושה טעויות, גם הקביעות שלו אינן אמת לאמיתה, כי אין לו האפשרות".