גלעד ארדן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארדן: "עד מדינה הוא גם עבריין, לא נכון לפטור אותו מעונש לחלוטין"

השר לביטחון הפנים אמר כי הוא מגבה את המפכ"ל אך הדבר מעורר אי-נוחות. על נתניהו: "הציבור יותר חכם מפרשנים שיושבים באולפנים. הוא רואה את ההישגים של ראש הממשלה"
מערכת כאן חדשות
07 במרץ 2018
08:38

"עד מדינה הוא גם עבריין, לא נכון לפטור אותו מעונש לחלוטין",  כך אמר הבוקר (רביעי) השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בראיון לתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב'. הוא הוסיף כי למשטרה ולמפכ"ל יש עצמאות מוחלטת בנושא וכי הוא מגבה אותם. "כל החלטה כזו מאושרת בידי הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה וזה לא רציני מצד בכירי ציבור לחוות דעה בעניין". 

האזינו לראיון עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן:

ארדן אמר עוד על חקירות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי "הציבור יותר חכם מפרשנים שיושבים באולפנים ורואה את ההישגים של ראש הממשלה. הציבור מביע אמון בנתניהו ולא קונה את מה שמתפרסם בתקשורת. זה לא דומה למצבו של אהוד אולמרט שהיה ראש ממשלה לא פופולרי ולא טוב".

על המשבר בקואליציה אמר השר כי "החרדים ידעו על על הכוונה להעביר את התקציב ועל החלטת בג"ץ. הייתה כוונה להגיע לפתרון מוסכם, הדרישה שלהם מערערת על היכולות האלה. הבחירות מיותרות ואין אינטרס להגיע לבחירות".

אתמול אמר מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך, בכנס שדרות, כי "עדי מדינה זה אחד הכלים החשובים להרתעה. גם של ארגוני פשיעה וגם של שחיתות ציבורית". הוא הדגיש כי הוא סומך על היועמ"ש ששיקוליו יהיו טהורים.

"המבחן שלנו זה להוריד שחיתות. לא להראות שאנחנו מצליחים להרשיע מישהו. אם מה שנעשה לא מוריד את השחיתות, אנחנו לא נותנים את השירות לחברה, זה מבחן מאוד מורכב", הדגיש אלשיך. "עד מדינה, ככל שיש חיזוקים לגרסה שלו, יש סיוע לגרסה שלו, זה מחזק מאוד תיק. מישהו שמספר את הסיפור של התיק ולא רק נותן מארג ראיות מול השופט. ככל שעדותו חזקה, יציבה, רחבה בטוחה וכמובן יש לה סיוע בראיות חיצוניות – הערך הוא גם הרתעה".

"אני חושב שהיכולת הזו לגייס עדי מדינה, ולפגוע בצורה עמוקה בראשי ארגוני הפשיעה זה הישג שמתפתח לאורך העשור האחרון. כאשר המעטפת הקרובה שלך יכולה להתהפך, כל אחד לוקח את זה בחשבון", אמר המפכ"ל.