הבמה של האירוויזיון בליסבון
EBU

כולם לסיפון! - את הלוגו והבמה של האירוויזיון בליסבון כבר ראיתם?

לא לוגו אחד, אלא כמה, ובמה מרשימה ששואבת מהתרבות ומההיסטוריה של פורטוגל. ככה זה ייראה בליסבון במאי הקרוב
סתיו זיו
07 במרץ 2018
09:00

מחממים מנועים לקראת האירוויזיון בליסבון עם חשיפת הסלוגן, הלוגו והבמה.

הסלוגן של האירוויזיון בליסבון הוא ALL ABOARD, ביטוי שמשמעותו הזמנה של נוסעים לעלות לסיפון, בדרך כלל של אונייה. הסלוגן מרפרר לכך שפורטוגל כמדינה תמיד חיברה את אירופה לשאר העולם דרך הים, ולפני כ-500 שנה ליסבון הייתה המרכז של כמה מנתיבי הים החשובים ביותר. האירוויזיון בליסבון שואב השראה מהאוקיינוס ומהחיבורים שהוא מאפשר לכל נקודה בתבל, ומזמין את כל הארצות המשתתפות בתחרות ואת הקהילה הבינלאומית לעלות לסיפון ולהתקבץ יחדיו לערב אחד בלתי נשכח.

הסלוגן והלוגו הראשי של התחרות. קרדיט: EBU

הלוגו(אים) של התחרות!

אירופה מורכבת ממספר מדינות, וברוח זו צוות העיצוב של האירוויזיון הציג באחרונה קולקציה של לוגואים לקראת האירוויזיון הקרב, ולא לוגו אחד. הלוגו הראשי מכיל צדפה, ויחד איתו מגיעים 12 לוגואים נוספים, המבוססים על החיים המשתנים באוקיינוס ומתארים את נפלאות העולם הצף, כגון פלנקטון ומגוון אורגניזמים אחרים החיוניים לאיזון המערכות האקולוגיות בים. 

ריבוי הלוגואים גם מבטא נושאים מרכזיים כגון מִגְוָן, כבוד וסובלנות. הלוגואים השונים יהיו מוצגים בכל רחבי ליסבון בחודש מאי, אז אם אתם מבקרים שם, אל תשכחו להעלות תמונה ברשתות החברתיות שלנו. גונסאלו מאדאיל (Gonçalo Madaíl), מנהל הקריאייטיב של צוות העיצוב, אמר: "במשך מאות שנים פורטוגל חקרה את העולם באמצעות הים, כיום, ליסבון היא יותר ויותר עיר של כל הצבעים, נמל גדול של תרבויות וצלילים שמזמינים את כולכם לעלות לסיפון!"

 איזה הכי אהבתם?  קרדיט: EBU

דוז פואה לבמה!

בתוך כך נחשפה הבמה המרשימה של אירוויזיון 2018 בליסבון. הבמה עוצבה בידי פלוריאן וידר (Florian Wieder) אשר היה אחראי לעיצובן של מספר בימות אירווזיונית בעבר, כולל זו של קייב בשנה שעברה. לדבריו הבמה עוצבה בהשראת 4 נקודות מפתח הקשורות לתרבות ולהיסטוריה של פורטוגל: ניווט, הים, הספינות והמפות. עכשיו רק נותר לקוות שנטע תנווט כל הדרך למקום הראשון. 

גבירותיי ורבותיי, הבמה! קרדיט: RTP

חצאי הגמר ישודרו בשידור ישיר מליסבון בתאריכים 8 ו-10 במאי, 2018 בכאן 11, בכאן 88 ובדיגיטל, נטע תייצג את ישראל בחצי הגמר הראשון. 

הגמר הגדול ישודר בתאריך 12 במאי, גם כן בכאן 11, בכאן 88 ובדיגיטל.