ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

נתניהו על גיוס עדי מדינה: "מהלכים עליהם אימים ודורשים שילכלכו וישקרו עליי"

ראש הממשלה פרסם סרטון בחשבון הפייסבוק שלו ובו טען כי ישנו מרדף אובססיבי לגיוס עדי מדינה נגדו. "לוקחים אנשים שטוענים שביצעו עבירה, מכניסים למעצר ואומרים להם שיש רק מוצא אחד – ללכלך על נתניהו", אמר
גילי כהן
07 במרץ 2018
19:09

ראש הממשלה בנימין נתניהו העלה היום (רביעי) סרטון לעמוד הפייסבוק שלו, בו הוא תוקף בחריפות את המשטרה לאחר חתימת הסכם עד מדינה עם מקורבו ניר חפץ. "קראתי על אדם שנלקח לחקירה, מפעילים עליו מכבש לחצים, אומרים לו: 'שקר, תהיה עד מדינה' - והוא מסרב. קשה להאמין שבמדינת ישראל, בדמוקרטיה שלנו ב-2018, יש דברים כאלה".

"לוקחים אנשים שטוענים שהם ביצעו איזו עבירה", אמר נתניהו. "מכניסים אותם למעצר, מהלכים עליהם אימים, אומרים להם: 'החיים שלכם הסתיימו, החיים של המשפחה שלכם הסתיימו, אנחנו ניקח מכם כמעט הכל, גם את החירות שלכם. רוצים להיחלץ מזה? יש מוצא אחד – לכלכו על נתניהו' כשיש משהו אמיתי לא צריך עד מדינה אחד, וכשאין שום דבר גם אלף עדי מדינה לא יעזרו". 

"אז הם ימשיכו בשלהם ואני אמשיך בשלי, בעשייה ההיסטורית כאן למען מדינת ישראל, וימים יגידו עד כמה הביקור הזה היה חשוב לביטחון ישראל", סיכם ראש הממשלה.

נתניהו נמצא בשיאו של ביקורו המדיני בארצות הברית, ברקע החקירות והמשבר הקואליציוני סביב חוק הגיוס. השבוע נפגש עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ - בפעם החמישית השנה. אתמול נאם בוועידת איפא"ק, הוועידה השנתית של השדולה היהודית בארצות הברית.

בדברים שנשא מוקדם יותר היום, בפורום הכלכלי של וושינגטון, הוסיף ראש הממשלה: "מה שאני רוצה שהממשלה הזו תשלים את כהונתה בנובמבר 2019, ואני מדבר עם כל השותפים שלי על כך. אם הם יסכימו, זה מה שיקרה, ואם לא - נלך לבחירות. אני קורא לזה חורשת אקליפטוס - כמה מחבריי טיפסו על צמרות האקליפטוס. יש פתרון אם יש רצון טוב, אבל צריך לרדת מצמרות העצים".

חפץ נעצר במסגרת תיק בזק וביום שני האחרון חתם על הסכם עד מדינה, במסגרתו יקבל חסינות מלאה ולא יועמד לדין פלילי או משמעתי, ללא עונש מאסר או קנס. בכך הצטרף חפץ אל שלמה פילבר ואל ארי הרו, שהיו קרובים במיוחד לראש הממשלה וחתמו על הסכמי עד מדינה.

מקורב לחפץ סיפר כי עד המדינה אגר ראיות נגד ראש הממשלה ורעייתו במשך שנים, במטרה להשתמש בהן כקלף מיקוח מול המשטרה. לדבריו, חפץ ונתניהו לא היו חברים, אלא פעלו מתוך אינטרס הדדי. חפץ טען כי חתם על ההסכם מתוך דאגה לגורל מדינת ישראל וכי הוא מעריך ש"עידן נתניהו הסתיים".